MARS YAY BURCUNA GEÇİYOR

“Kendimizi düşüncelerimizle kaldırır, kendimizle ilgili vizyonumuza tırmanırız.”
Orison Swett Marden

Mars gezegeni yarın Yay burcuna geçiş yapıyor. 16 Şubat’a kadar bu burçta kalacak. Bu etkiyle, kendimize olan güvenimiz ve cesaretimiz artıyor. Hedeflerimizi gerçekleştirecek istek ve inancı buluyoruz. Yeni yılın ilk günlerinde hayatımıza rutinimiz dışında neler katabileceğimize bakmak ve bunun için bazı değişiklikler yapmak için de Mars’ın Yay burcunda olması bir fırsat!
Bu dönemde, bilgi ve deneyimlerimizi çevremizdekilere aktarma ihtiyacı duyuyoruz. Fikirlerimizi etkili bir biçimde ortaya koyup savunabiliriz. Ancak diğer yandan, farklı bakış açılarına karşı hoşgörülü olmakta zorlanabiliriz. Açık fikirli olup kendi düşüncelerimizi karşımızdaki kişilere dayatmamaya dikkat edelim. Aksine bu dönemi, yeni fikirleri dinleyerek, kendimizinkileri paylaşarak ve olayları farklı bakış açısıyla görmeye çalışarak değerlendirebiliriz. Özellikle Merkür ve Jüpiter’in kavuşum açısıyla da desteklendiğimiz şu günlerde, yeni bir kursa yazılmak, her zaman okuduğumuz tarz kitapların dışında yeni tarz bir kitap okumaya başlamak, seyahate çıkmak düşünce şeklimizi olumlu yönde etkileyecektir.
Mars Yay’dayken iyimserliğimiz artıyor. Bu duygu bize bir şeyleri başarabilme gücü verirken bazı konularda da tembellik edip harekete geçmekte geç kalmamıza neden olabilir. Zamanımızı ve karşımıza çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeye özen gösterelim.