BALIK BURCU 2020

Sevgili Balık,
Geleceğe yönelik hedef ve projelerini belirleyip, bu konuda desteklenebileceğin bir yıla giriyorsun. Hedeflerini büyütme isteğin ve başarılı olacağına inancın artıyor. Bu yıl hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçmek, sana kendini iyi hissettirecektir.
2020’de sosyalliğin artıyor. Hayatına olumlu katkıları olacak arkadaşlıklar kurabilir ve yeni sosyal gruplara girebilirsin. İnsancıl amaçları destekleyen derneklere üye olabilir ve toplum yararına yapılan çalışmalarda etkin rol oynayabilirsin.
Yıl sonuna kadar yaratıcılığını en iyi şekilde sergileyebileceğin fırsatlar yakalayabilirsin. Yeni hobilerin olabilir. Sanatsal faaliyetlerinde artış görülebilir. Ayrıca bu yıl, çocuk sahibi olabilirsin veya çocuklarla ilgili bazı konular gündemini meşgul edebilir.
Geçen yıl Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber, yeni fikirlere sahip olacağın, kendini daha bilinçli ve bağımsız hissedebileceğin 7 yıllık bir döneme girdin. Eski düşünce kalıplarını terk ederek, hayatını farklı bir bakış açısıyla değerlendirmeye başlayabilirsin. 2020’de yeni ilgi alanların olabilir. Özellikle araştırma ve analiz gerektiren şeyler ilgini çekebilir. Detaylarla uğraşma konusunda başarın artıyor. Algın ve kendini ifade şeklin değişiyor. Birçok kursa yazılabilir ve eğitim alabilirsin. Ancak uzun süreli kurs ve eğitimlerden sıkılabileceğin için kısa dönemlilerini tercih etmeni öneririm.
10 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının ve 21 Haziran’da gerçekleşecek Güneş Tutulmasının etkisiyle, bu yılın genelinde romantik ilişkilerin, gruplar ve organizasyonlar içindeki arkadaşlıkların test ediliyor. Bu anlamda hayatında olan kişileri yeniden değerlendirme ihtiyacı duyabilirsin. Yeni bir romantik ilişkiye başlayabilir veya mevcut ilişkinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Bazı arkadaşlıklarını bitirebilir ve yeni gruplar içerisinde yer alabilirsin.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, hayatında artık sana yük olmaya başlayan bazı konuları çözümlemen veya hayatından çıkartman gerekebilir. Tıpkı bir bahar temizliği yapar gibi üzerindeki bazı psikolojik baskılardan ve korkulardan arınmanı sağlayacak adımlar atabilirsin. Başlangıçta korkular, seni baltalayan fikir ve inançlarla yüzleşmeler yaşayabileceğin için biraz zorlanabilirsin. Ancak bunlarla yüzleşebilecek gücü kendinde bulmalısın. Çünkü tüm bu yüzleşmeler, hayat kaliteni yükseltmek için gerekli çözümler bulmanı ve çabalarının sonucunda mutlu olmanı sağlayacaktır. Bu dönemde yeni şeylere başlamaktan ziyade duygusal yüklerin üzerinde çalışman ve gereken değişiklikleri yapman daha uygun olacaktır.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda yaşadıklarımıza istinaden ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda hedeflerin için gösterdiğin sabır ve çabaların karşılığını bu dönemde alabilirsin. Ayrıca bu aylarda arkadaşlıklarında da bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Sağlıklı ilişkilerin daha da sağlamlaşırken bazı arkadaşlıklarını sonlandırma gereği duyabilirsin.
Haziran ayından itibaren yıl sonuna kadar kariyerinde ve toplumsal statünde bir takım değişimler olabilir. Bu dönemde kendini en iyi şekilde ortaya koyman önem taşıyor. Kariyerinle ilgili övgü ve takdirleri toplayabilirsin. Aynı zamanda kendine yeni bir yön çizme kararı da alabilirsin. Hiç beklemediğin bir olay veya bir teklif, senin hayat seçimlerini yeniden gözden geçirmene sebep olabilir. İş sebebiyle taşınabilirsin. Hayatındaki otorite figürleriyle ilişkilerinde de bazı değişiklikler olabilir. Onlarla ilgili konular da gündemine taşınabilir.
5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber Aralık ayına kadar, üzerinde çalıştığın bir projeyi başarıyla tamamlayabilirsin. Yaratıcılık gerektiren tüm projelerde başarın artıyor. Bu dönemde çok yoğun olsan da işlerini tamamlamak için gerekli enerjiyi kendinde buluyorsun. Bazı işlerini düzenlemek için başkalarıyla işbirliği yapmak da seni rahatlatacaktır. Böylece kendini stresli hissettiğin durumlarda biraz soluklanma şansı yakalayabilirsin. Ayrıca öncelik listesi hazırlaman işlerini kolaylaştıracaktır. Hedeflerini gerçekçi ve uygulanabilir kılmanda fayda var.
Bu yıl sevgiyi, cazibeyi, zarafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. Bu gerileme dönemi, evlenmek veya evlilik kararı almak, parti ve organizasyonlar için uygun zamanlar değildir. Aynı zamanda aynı tarihler arasında estetik müdahaleler ve aşırı riskli yatırımlardan da uzak durmalısın.
Bu yıl özellikle Mars gerilemesinin olduğu 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten yeni başlangıçlar için uygun bir zaman olmayacaktır. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, evine veya kariyerine ait bazı işlerini tamamlayabilirsin. Üzerinde çalıştığın bir projeden de başarılı sonuçlar alabilirsin. Bu arada ara sıra yalnız kalma ihtiyacın artabilir. Sosyallikten çok uzak kalmamaya özen göstermelisin. Hayatının nasıl ilerlediğine ve neler yapmak istediğine daha fazla odaklanma ihtiyacı da duyabilirsin. Bu dönemde verdiğin kararlarda seni destekleyecek fırsatlar yakalayabilirsin.
Aralık ayından itibaren ortalama olarak gelecek yılın sonuna kadar mistik, ruhsal ve okült çalışmalar ilgini çekebilir. Ruhsal açıdan kendini yenileme fırsatları bulacağın, meditasyon ve inziva çalışmalarının da faydasını görebileceğin bir döneme giriyorsun.