GÜÇLÜ ETKİLER ALTINDAYIZ

Hafta sonuna gezegenlerin güçlü etkileri altında giriyoruz. 10 Ocak’ta Yengeç Burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Ardından gerçekleşecek Uranüs gezegeninin ilerlemesi ve Satürn-Pluto kavuşumu ile beraber beklenmedik değişimler ve sonlanmalar yaşanabilir.
İç dünyasına saklanmayı seven, duygulara önem veren Yengeç burcunu göz önüne aldığımızda, 10 Ocak’ta bu burçta gerçekleşecek tutulmada, kendimizi her zamankinden daha duygusal, hassas ve alıngan hissedebileceğimizi söyleyebilirim. Tutulmada Merkür gezegeninin Güneş ile kavuşum açısı, iletişim konularına vurguyu arttırıyor. 12 Ocak’ta gerçekleşecek Satürn-Pluto kavuşumunun da etkisiyle bu iletişimlerimiz, yeniliklere yer açmak için bazı şeyleri sonlandırmaya sebep olacak şekilde ilerleyebilir. Mevcut yapıların yavaş yavaş sonlanmasının ilk adımlarını, bu tutulma tetikleyecek. Her ne kadar Yengeç burcunun etkisiyle yüzleşmelerden kaçmak istesek de hayatımızda otorite konumunda olan kişilerle de bazı anlaşmazlıklar yaşayabiliriz. İletişimlerimizde yaşanacak yanlış anlaşılmalar ve aşırı hassasiyet bizi kolaylıkla çatışmalara sürükleyebilir.
Bu arada, 12 Ağustos 2019’dan beri Boğa burcunda gerileyen Uranüs gezegeni, 11 Ocak’tan itibaren ileri hareketine başlıyor. Gerileme süresince, başta ikili ilişkilerimiz ve finansal konular olmak üzere hayatımızda bir takım beklenmedik değişiklikler yaşamış olabiliriz. Aynı zamanda bu gerileme boyunca, dengelenmek ve hayatımızı daha iyi yönetebilmek için içsel gücümüzü arttırmaya da odaklanmış olabiliriz. Eğer bu konuda üzerimize düşeni yaptıysak, Uranüs’ün ilerlemesiyle beraber karşımıza çıkacak değişimlere ayak uydurmamız daha kolay olacaktır.
Gökyüzündeki tüm bu önemli etkiler altında, bu geçiş evresinde biraz zorlanabiliriz. Ancak geriye dönüp baktığımızda bizi durduran ve engelleyen bir çok konuda özgürleştiğimizi göreceğiz. 12 Ocak’taki Satürn-Pluto kavuşumu da sorumluluklarımızı üstlenmemizi, kendimizi değiştirip dönüştürmemizi, aşırı ısrarcı ve sabit fikirli davrandığımız konuları fark etmemizi talep ediyor. Bize hizmet etmeyen eski yapılara ısrarla tutunmaya çalışmanın artık bir faydası olmayacaktır. Çünkü artık kendimizin ve sahip olduğumuz hayatın farkına varıp, yenilenmemiz ve değişmemiz gereken günlerdeyiz.