KOVA BURCUNDA YENİ AY

11 Şubat’ta Kova burcunda oluşacak Yeni Ay’la birlikte bu burcun simgelediği sıra dışılık, yenilik, özgürlük, değişim ve toplumsal temaların iyice vurgulanacağı bir sürece giriyoruz.
İlişkilerimizde ise sevgililer günü öncesi Venüs, Jüpiter’le beraber bize göz kırpıyor. Moralimizi yükseltiyor. Yeni aşklar getiriyor. Kova’daki Merkür’ün desteğiyle de yaratıcı ilan-ı aşklar ortaya çıkabilir. Sosyal medyada bol bol ilginç sevgi gösterileri görebiliriz. Aynı zamanda eski aşklar da yeniden gündeme gelebilir.
Yeni Ay’daki bu enerjiler, bizim daha dışa dönük, iyimser ve sosyal olmamızı destekliyor. Finansal açıdan da olumlu gelişmeler yaşayabiliriz. Beklenmedik bir yerden elimize toplu bir para geçebilir. Bu arada yaşadığımız stresli dönemin de etkisiyle, kendimizi ve sevdiklerimizi şımartmak isteğiyle daha fazla para harcayabiliriz.
Her ne kadar Yeni Ay’daki Mars etkisi, bazı çatışmalara sebep olsa da bunların sonucunda, bazı engellerin kalkması ve sorunlara çözüm bulunması mümkün görünüyor. Enerjimizi yüksek hissedeceğimiz bu dönemde, yaşadığımız topluma faydalı olabilmek için neler yapabileceğimize de odaklanmak önem taşıyor. Bu konuda Neptün ve Mars bize destek oluyor. Başkalarının ihtiyaçlarına karşı duyarlılığımız artıyor. Gönüllü çalışmalarda bulunabiliriz. Sanatsal anlamda da sıra dışı ve özgün çalışmaları destekleyen etkiler altında olacağız. Yeni fikirlerin, buluşların ve önerilerin gündeme geleceği günlerdeyiz.
Yeni Ay döneminde disiplin gerektiren konularda zorlanmalar yaşanabilir. Bir şeyler tarafından kısıtlanmak istemiyoruz. Bizim adımıza kararlar verilmesine ve katı kurallara öfkeleniyoruz. Yeni Ay’ın etkisi ortalama 2 hafta boyunca devam edecek. Özellikle 17 Şubat’ta kesinleşecek Satürn-Uranüs açısının etkisiyle, hayatımızda yer alan bazı yapıların beklenmedik bir anda değişimine de şahit olacağız.