BU HAFTA SONU MERKÜR GERİLEMEYE BAŞLIYOR

Kabul edelim ki çoğumuz gezegen gerilemelerinden pek hoşlanmıyoruz. Hatta söz konusu Merkür gerilemesi ise “ Ne zaman bitecek bu gerileme? “ diye söylenmeden duramıyoruz. Aslında her bir gezegen gerilemesi bize, belirli alanlarda bazı şeyleri yeniden gözden geçirmek ve düzeltmek için fırsat sunuyor.
30 Ocak’ta Kova burcunda başlayacak ve 21 Şubat’a kadar sürecek Merkür gerilemesinde, hedeflerimizi gözden geçirebilir ve bunların gerçekte bizi yansıtıp yansıtmadığını değerlendirebiliriz. Değiştirmek istediğimiz konulara ve detaylı çalışmalara rahatlıkla odaklanabiliriz. Kova etkisi, sıra dışı ve yaratıcı fikirlerimizi besliyor. Yarım kalmış bir çok işimizi tamamlayabilir ve sorunlarımıza farklı çözüm yolları bulabiliriz. Aynı zamanda gerileme boyunca uzun zamandır görüşmediğimiz kişilerle iletişimlerimiz artabilir. Yaşayabileceğimiz olası iletişim problemleri, iletişim tarzımızda geliştirmemiz gerekenleri de fark etmemizi sağlayabilir.
Diğer yandan genel olarak, yeni bir antlaşma yapmak, yeni bir işe veya projeye başlamak, yeni eleman alımı yapmak, yeni elektronik aletler almak ve bir tanıtım kampanyası başlatmak için Merkür gerilemesi uygun bir dönem değildir. Mümkünse internet alışverişlerinizi de gerileme sonuna erteleyin.
Tüm iletişimlerde bir takım sıkıntılar yaşanabilir. Bu yüzden yazılı ve sözlü mesajlarınızın ilgili kişiye ulaştığından ve anlaşılır olduğundan emin olun. Bilgisayarınızdaki önemli dosyaları yedeklemeyi unutmayın. Çünkü bu dönemde sistem arızalarından dolayı bazı dosyalarınızı kaybedebilirsiniz.
Seyahatlerinizde de bazı sıkıntılar yaşanabilir. Seyahate çıkmadan önce bavullarınıza irtibat bilgilerinizi yazın. Biletlerinizi önceden kontrol edin. İşinizi şansa bırakmayın.