KENDİNİZİ SEVİYOR MUSUNUZ?

İçinde sevgiyi barındıran her şey bize güzellikleri, huzuru ve canlılığı getiriyor. Sevgi kalplerde yeşeriyor, can buluyor. Kendimize nasıl davrandığımız, kendimizi ne kadar sevdiğimiz ve değer verdiğimiz, tüm ilişkilerimizi etkiliyor. Çünkü kalbinin derinliklerinde gerçek anlamda kendini sevmeyen ve değer vermeyen biri hem kendine hem de sevdiklerine ağır bedeller ödetebiliyor.

Siz kendinizi gerçekten seviyor musunuz?

Hak ettiğiniz değeri kendinize veriyor musunuz?

Kendi değerinizi neyle ölçüyorsunuz?

Kendinize yeterince güveniyor musunuz?

Kendinizi birine anlatmanız gerekirse nasıl anlatırsınız?

İlişkilerinizden ne bekliyorsunuz? Sevgi alıp-verme anlayışınız nedir?

En son kendinize ne zaman bir hediye aldınız?

Başkalarına gösterdiğiniz ilgi, hoşgörü ve affediciliği kendinize gösteriyor musunuz? Ya da tam tersi kendinize gösterdiğiniz hoşgörü ve affediciliği ilişkilerinizde karşınızdakine de gösteriyor muyuz?

Tüm bu ve buna benzer sorulara yanıt aramak için ideal bir dönemin içine giriyoruz. Çünkü Venüs, 4 Mart 2017’de 13 derece Koç burcunda gerileme hareketine başlıyor. Bu gerileme 15 Nisan 2017’de 26 derece Balık burcunda son bulacak. Ortalama 6 hafta sürecek bu dönemde; Venüs’ün simgelediği ilişkiler, sevgi alıp verme, maddi ve manevi değerler alanları etkilenecek. Tüm bu konularda yaşanabilecek aksaklık ve gecikmelerle, ilişkilerimizi ve değerlerimizi yeniden gözden geçirme şansını yakalıyoruz.

Venüs gerilemesi sırasında ilişkiler arenasında gelgitler bolca yaşanabilir. Bu sebepten bu gerilemeyle beraber eski ilişkiler gündeme geleceği gibi süregelen ilişkilerde bitişler yaşanabilir. İlişkilerde neye önem verdiğinizi daha iyi anlayıp mevcut ilişkinizde bunlara sahip olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Venüs gerilemesi sırasında başlayan ilişkiler, uzun soluklu olmayabilir ve bu gezegenin ileri harekete geçmesiyle bitebilir. Mümkünse evlilik veya ayrılık kararlarını bu gerilemeden sonraki bir tarihe atmak faydalı olacaktır.

Venüs gerilerken yapılan yatırımlar gerileme sonunda değer kaybedebilir. ( Özellikle 8 Nisan ve gerilemeden sonraki 17 Nisan tarihleri ilişkilerde gerginlik, bitiş ve finansal kayıpları daha çok vurguluyor.)

Ayrıca bu dönemde estetik müdahaleler, dekorasyon ve parti organizasyonları planlandığı gibi gitmeyebilir.

Bu gerilemedeki en büyük kazancımız, kendimiz başta olmak üzere hayatımızda önemli yer tutan kişileri değerlendirme fırsatı yakalayacağımız bir dönem olmasıdır. Tüm bu değerlendirmelerin sonucunda vereceğiniz kararlara göre adım atmak için gerilemenin bitmesini beklemek yerinde olacaktır.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar