KALBİMİZİN SESİ DİNLEYİP AKLIMIZI KULLANMA ZAMANI (KOVA BURCUNDA DOLUNAY)

1 Ağustos’ta saat 21:33’te Kova Burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay’da Jüpiter etkisi, hayatımızda abartıya kaçtığımız ve terk etmemiz gereken şeyleri vurguluyor. Harcama tarzımız, bazı alışkanlıklarımız, sıkı sıkıya yapışıp kaldığımız ve aslında ihtiyacımız olmayan şeyler, bu dönemde iyice gözümüze batabilir.
Jüpiter’in Mars ile etkileşimi ise içinde şifa enerjisi barındırıyor. Kova burcunun aklımızı kullanmamızı ve bunu yaparken objektif olmamızı sağlayan etkisiyle, kendimizi ve çevremizi iyileştirmek için yapabileceklerimizi kolaylıkla belirleyebiliriz.
İlişkilerimize gelince, gerileyen Venüs’ün Uranüs ile karşıtlığı bizi biraz sarsacak gibi görünüyor. Sabit fikirlilik yaptığımız konular, değer farklılıkları, baskı ve kontrol sorunları iyice gün yüzüne çıkabilir. İlişkilerimizin bazıları sonlanabilir.
Bu Dolunay’da, kendimize yeni bir alan açma ve bunun için bazı yükleri geride bırakma dönemindeyiz. Önümüzdeki 15 gün, hedeflerimizi ve isteklerimizi gerçekleştirmek için neler yapabileceğimize odaklanalım. Çünkü bizi destekleyecek çok güçlü enerjiler altında olacağız. Bu yüzden, Merkür-Satürn karşıtlığının yaratacağı, başkalarının tepkilerine karşı aşırı hassasiyet gösterme ve umutsuzlukla hayallerimizden vazgeçme tuzağına düşmeyelim. Hayatımızda gerçekleştirmek istediklerimiz için kalbimizin sesini dinleyip aklımızı kullanalım.