SARSICI BİR YENİ AY

16 Ağustos saat 12:39’da Aslan burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, cesaret ve özgüvenimizi arttıracak ve bize kendimizi yeniden hatırlatacak etkilerle geliyor. Sıradışı fikir ve projeler üretebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Bizi rutinimizden çıkaracak bazı gelişmeler yaşayabiliriz. Çünkü, sarsan ve uyandıran gezegen Uranüs’ün sert açısı, bize beklenmedik olaylarla, yeni başlangıçlar getiriyor.
Bu Yeni Ay’da, duygusal iniş çıkışlarımız artabilir. Ani değişim isteğimiz, sabırlı davranmamıza engel olabilir. Herhangi bir konuda hemen sonuca varma eğilimine karşı dikkatli olalım. En ufak bir söz veya davranışa karşı olumsuz tepkiler sergileyebiliriz. Venüs gerilemesinin de olduğu bu günlerde, özellikle maddi kaynaklarımız ve ilişkilerimizle ilgili, ani kararlardan kaçınalım.
Bu dönemde, duygularımızın ve tepkilerimizin farkında olmak önem taşıyor. Eğer, sağduyulu ve sabırlı davranmayı başarabilirsek, hayatımızı olumlu yönde değiştirecek gücü ve cesareti de buluyoruz.
Yeni Ay’ın etkisiyle, tüm Dünya’da grevler, başkaldırılar, elektrik sorunları, siber saldırılar ve doğal afetler görülebilir. Liderler, teknoloji ve sanat dünyasından beklenmedik haberler duyulabilir. Tarım ve toprak alanında önemli atılımlar olabilir. Ülkemizde ise sınır komşularımızla bazı sorunlar yaşanabilir. Medya ve yayıncılık, gençlere ve eğitim sistemine yönelik alanlarda yeni bazı düzenlemeler olabilir. Ulaşım alanında da riskli günlerdeyiz. Büyük kazalar görülebilir.