JÜPİTER GERİLEMESİ BİZİ NASIL ETKİLEYECEK?

Jüpiter gezegeni, yarın Yay burcunda gerilemeye başlayacak ve gerileme 11 Ağustos’a kadar devam edecek. Bu gerileme, bizim için hayatın anlamının ne olduğunu ve hayat amacımıza uygun yaşayıp yaşamadığımızı sorgulamamıza sebep olabilir.
Bununla beraber, 10-13 Nisan tarihlerinde oluşan Ay-Merkür, Merkür-Jüpiter kare açıları ve Jüpiter-Ay karşıtlığı sebebiyle konsantrasyonumuz biraz düşebilir. Detayları gözden kaçırabiliriz. Objektif davranamayabiliriz. Kibirli davranışlar ve kıskançlıklar görülebilir.
Gerilemede oluşan Venüs-Neptün kavuşumu, romantik ilişkileri gündemimize taşıyor. Yeni bir aşk kapıyı çalabilir.
Jüpiter’in gerilemesi boyunca geçen zamanı, biraz iç dünyamıza yönelip, kendimizi geliştirmek için kullanabiliriz. Şu anki bakış açımızla şimdiye kadar yaptığımız doğru ve yanlışları değerlendirme fırsatını bulabiliriz. “Hayat felsefemiz nedir? Kendimizden ve hayatımızdan hoşnut muyuz? Eğer değilsek, hayatımızda nasıl olumlu değişiklikler yapabiliriz?” gibi sorulara uygun yanıtlar arayabiliriz.
Bu sorulara yanıtlar ararken, her şeyi arttıran Jüpiter gezegeni, aşırı karamsar veya tam tersi aşırı iyimser olmamıza neden olabilir. Bu yüzden hiçbir şeyi aceleye getirmeden ve kendimize aşırı yüklenmeden, kontrollü bir biçimde içsel yolculuğumuza devam etmeliyiz. Bu arada çok fazla yalnız vakit geçirmemeye de dikkat edelim.
Jüpiter gerilemesinin bitmesiyle beraber, üzerinde çalıştığımız konularda kendimizi tamamlamak için harekete geçebiliriz.
Gerileme boyunca yediklerimize ve içtiklerimize de dikkat etmekte fayda var. Çünkü kilo alma eğilimimiz artıyor.