KOÇ BURCUNDA YENİ AY

Birçok hikayede saklı bir hazinenin peşine düşen kahramanlar, çıktıkları yolculuk boyunca korkularıyla yüzleşerek, kararlılık göstererek ve sabırla ilerleyerek aslında sonunda kendi yeteneklerinin ve güçlerinin farkına varıp kendi hazinelerini bulurlar.
5 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşecek Yeni Ay’ın Satürn ile yaptığı kare açı ve Satürn ile Pluto’nun kavuşum açısı, bizi zorlayarak, gerçekten yeni başlangıçlar yapacak sabır ve cesarete sahip olup olmadığımızı test ediyor. Hayatımızın kontrolünü kaybettiğimiz hissine kapılabiliriz. Aslında bu duygular, korkularımızı ve sınırlarımızı tespit etmemiz ve bunlara çözüm bulmamız için bize yeni fırsatlar sunuyor. Gideceğimiz yön ve seçimlerin kendi sorumluluğumuzda olduğunu kavrayabileceğimiz bir zaman dilimdeyiz.
Bu arada 7 Nisan’da oluşan Satürn ve Merkür altmışlığı etkisiyle tüm yaşadıklarımızı lehimize çevirme gücünü buluyoruz. Merkür ve Venüs’ün Neptün ile kavuşum açısı, içsel rehberliğimizden yararlanmamızı sağlıyor. Kendi ejderhalarımızla mücadele ederken hayal gücümüz ve sezgilerimizin yanı sıra, her şeyi başarabileceğimizi fısıldayan iç sesimizi de arttırıyor.
Bu dönemde bir şeye konsantre olmakta zorlanabiliriz. Duygusallığımız artabilir. Bazı şeyleri objektif görmekte zorlanabiliriz. Ani tepkiler vermekten kaçınalım.
Yeni Ay’ın etkisi 5 Mayıs’a kadar devam edecek.