19 NİSAN TERAZİ’DE DOLUNAY

5 Nisan’da Koç burcunda oluşan Yeni Ay’la birlikte, isteklerimizi gerçekleştirecek sabır ve cesarete sahip olup olmadığımız test edilmeye başladı. Yaşadığımız bazı şeyler, bize seçimlerimizin sorumluluğunu üstlenip üstlenmediğimizi sorgulatıyor olabilir. Bu sürece ek olarak, 19 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın Uranüs’le karşıt açısı, birçok alanda ani bitiş ve değişimleri beraberinde getiriyor. Özgürlük isteğimiz ve heyecan arayışımız artabilir.
Özellikle ikili ilişkileriniz içerisinde yeterince özgür olmadığınızı düşünüyorsanız, son noktayı koyabilirsiniz. Uranüs bize “ Değişim! Değişim!” diye sesleniyor. Bu değişim aslında bizim her zaman fark ettiğimiz ancak adım atmaya cesaret edemediğimiz birçok konuya hareket kazandırıyor. Rutinimizi değiştiriyor.
Tabii ki bu değişim her zaman kolay olmuyor. Bu yüzden duygusal açıdan bazı zorluklar yaşayabiliriz. Kendimizi bu dönemde gergin hissedebiliriz. Otorite figürleriyle çatışmalara girebiliriz. Ani tepkiler vermekten kaçınalım. Önemli kararlar vermeden önce, sonradan pişman olmamak için, sakinleşmeye çalışmakta hatta üstüne bir gün uyuyup ertesi gün daha sağlam bir kafayla durumu değerlendirmekte fayda olabilir. Diyaloglarımızda gereken esnekliği ve açık fikirliliği göstermeye özen gösterelim.
Söz konusu ilişkiler olduğunda, hiçbir tartışmanın kazananı ve kaybedeni yoktur. Hayatımızdaki amaç mutluluk ve huzursa, bu konuda öncelikle kendi tavırlarımızdan sorumlu olduğumuzu unutmamalıyız.
Dolunay’ın etkisi, 5 Mayıs’a kadar sürecek.