BOĞALAR VE YÜKSELEN BOĞALAR 2024

Sevgili Boğalar,

2024’te, kariyerinde, çalışma ortam ve şartlarında bazı değişiklikler olabilir. Hedeflerin, sosyal çevren ve arkadaşlıkların da değişiyor. Seni rutinin dışına çıkarak bir takım olaylar deneyimleyebilirsin. Yeni başlangıçlar yapabilirsin. Finansal açıdan da şanslı bir döneme giriyorsun. Gelirinde artış olabilir. Bu yıl, daha sağlıklı bir yaşam tarzını hedefliyorsun. Bu doğrultuda, bazı alışkanlıklarını da değiştirebilirsin.

21 Ocak’ta Pluto’nun Kova burcuna geçişiyle beraber, hedeflerine, kariyerine ve toplumsal statüne odaklanıyorsun. Bu alanda önemli değişiklikler yaşanabilir. Gücün ve kararlılığın artıyor. Yeni seçeneklerin farkına varabilirsin. Toplumsal rolün ve liderliğinle dikkat çekebilirsin.

26 Mayıs 2024’e kadar kendini başarıyla ortaya koyabilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsin. Hoşgörün artıyor. Hayata daha iyimser gözlerle bakabilirsin. Bu arada, bu süreçte kilo almaya daha yatkın olacağın için beslenme düzenine dikkat etmeni ve spor yapmanı öneririm. Bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, yeteneklerini ve maddi kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirme fırsatı bulabilirsin. Ancak gelir artışınla beraber bir o kadar da artan harcama isteğine karşı dikkatli olmalısın. Bu dönemde, kendine hak ettiğin değer verip vermediğini sorgulayabilir ve bu alanda hayatında yapman gereken değişimleri yapabilirsin.  

25 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ve 2 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Güneş Tutulması etkisiyle, günlük işlerinde, çalışma ortam ve tarzında bir takım değişiklikler olabilir. İstediğin bir alanda uzmanlaşma fırsatı bulabilirsin. Sağlığına daha fazla özen gösterebilirsin.

8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, isteklerini gerçekleştirirken çeşitli sebeplerle engellendiğini düşünebilirsin. Hayatında bu zamana kadar yüzleşmekten kaçtığın konuları, çözümleme ihtiyacın artıyor. Kontrolünün dışında gelişen bazı olaylar, daha kabullenici olmana sebep olabilir.

2 Eylül-19 Kasım tarihleri arasında hayat felsefeni ve bakış açını önemli ölçüde etkileyecek olaylar deneyimleyebilirsin. Hayatın anlamını sorgulama ihtiyacın artıyor. Bu da seni din, felsefe veya ideoloji konularına yöneltebilir. Ancak fanatik davranışlardan kaçınmalısın. Eğitim ve öğretim konularıyla meşgul olabilirsin. Uzak yerlere seyahatlere de çıkabilirsin.  

18 Eylül’de Balık burcunda oluşacak Ay tutulmasının etkisiyle, hedeflerin ve hayallerine göre önceliklerini belirleyebilir ve bunlara uygun bir biçimde bazı şeyleri hayatından eleyebilirsin. Çocuklarla veya partnerinle ilgili konular gündeme gelebilir.

Yıl boyunca, geleceğe yönelik hedeflerinde bazı değişiklikler yapabilirsin. Bu arada arkadaşlık ilişkilerini de yeniden değerlendirmen gerekebilir. Sana uygun olmayan kişi veya gruplar yavaş yavaş hayatından çıkabilir. Daha sağlam dostluklar oluşturabilirsin.