BOĞA burcu 2020

Sevgili Boğa,
6 Mart 2019’dan itibaren Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber, genel olarak alışık olmadığın değişimler yaşamaya başlamış olabilirsin. Zaten artık bazı şeylerden sıkıldığını düşünebilir ve değişiklik yapma isteği de duyabilirsin. Kendini daha canlı ve enerjik hissediyorsun. Maceraya atılma ve risk alma cesaretin artıyor. Bu duygular da sana daha fazla özgürlük verebilir. Bu yılın genelinde, hayata farklı bir bakış açısıyla bakmana sebep olacak şeyler deneyimleyebilirsin. Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerin çok olabilir. Bu seyahatlerde beklenmedik fırsatlar karşına çıkabilir.
Geçen yıldan beri artan öğrenme ve öğretme isteğin, seni bu konuda harekete geçiriyor. Bu yılda alacağın veya vereceğin eğitimler ve bu alanda tanışacağın kişiler, vizyonunu geliştirmende etkili olacaktır. Eğer akademik çalışmalar içerisindeysen, yeni projeler üretme ve başarılı olma potansiyelin artıyor. Ayrıca ithalat, ihracat veya yayıncılık işleriyle uğraşıyorsan, bu alanlarda da başarılı olabilirsin. Adli konularla da ilgili lehine sonuçlanacak gelişmeler yaşanabilir.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine Yengeç burcundaki Güneş Tutulmasının etkileriyle bu yılın genelinde, kardeşlerin başta olmak üzere yakın çevrenle ilgili bazı konular gündemine taşınıyor. Onlarla ilişkilerinde bazı değişiklikler yaşanabilir. Senin desteğine ihtiyaç duyabilirler.
Tüm yıl boyunca iletişim trafiğinde ve seyahatlerinde ciddi bir artış yaşanabilir. Eğer ticaretle uğraşıyorsan, bu yıl bir çok yeni antlaşma ve görüşme yapabilirsin. Yeni atılımlarda bulunabilirsin. Her ne kadar değişiklikten pek hoşlanmasan da 2020’de günlük düzenini değiştirmene sebep olacak günler seni bekliyor. O yüzden esnek olmaya çalışmalısın.
5 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının etkisiyle beraber ortalama olarak yıl sonuna kadar, eşin veya ortağınla paylaştığın maddi kaynaklara ait konular, çeşitli yatırımlar, miras, vergi, borç, banka veya sigorta işleriyle meşgul olabilirsin. Senin veya eşinin eline toplu para geçebilir. Mevcut ortaklıklarda değişiklikler yaşanabilir. Borçlarını yeniden yapılandırma gereği duyabilirsin. Maddi ve manevi güvenlik senin için çok önemli olduğundan, yaşayacağın bazı olaylar, seni değişim ve dönüşüme zorlayabilir. Bu konuda sabırlı ve temkinli davranman sana fayda sağlayacaktır.
Yıl ortasından itibaren içgüdüsel bir istekle kendinde beğenmediğin, terk etmek istediğin yönlerini daha net görüp, bunları değiştirmek için harekete geçebilirsin. Ölüm ve ötesi, psikoloji ve okült konulara merakın artabilir.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, toplumsal statü ve kariyerinle ilgili yeni bir yapılandırma yolculuğuna başlıyorsun. Sorumlulukların artabilir. Çok sabırlı olsan da zaman zaman sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu dönemde hayatındaki otorite figürleriyle de yaşayacaklarının etkisi önem taşıyor.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Bu tarihler arasında ilerlemene engel olan tutum ve davranışlarınla, yeniden yüzleşebilirsin. Bakış açını sorgulamana sebep olacak şeyler deneyimleyebilirsin. Hayat felsefenin ve inançlarının seni nasıl şekillendirdiğini değerlendirebilirsin. Üzerinde emek harcadığın veya eğitim aldığın bir konuda başarılı olup olmadığını görebilirsin. Uzmanlaştığın konularda bilgilerini paylaşmaya başlayabilirsin.
Yönetici gezegenin Venüs, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Bu dönemde sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. İlişkiler konusunda önemli kararlar almak, yeni bir ilişkiye başlamak, evlenmek, büyük finansal riskler almak ve yatırımlarda bulunmak için Venüs’ün ilerlemesini beklemen uygun olacaktır.
5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber yıl sonuna kadar üzerinde çalıştığın bir projeyi veya bir eğitim programını verimli bir şekilde tamamlayabilirsin. Uzayan bir adli bir davan varsa bu davan sonuçlanabilir.
Mars gezegeni 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında geri gidecek. Gerileme süresince harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Her ne kadar çok sabırlı olsan da bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten yeni başlangıçlar için uygun bir zaman olmayacaktır. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmende fayda var. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
Genel olarak yıl boyunca finansal konular gündeminde olacak. 30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, bu konuda bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Yüklü bir ödemeni bitirebilir veya yeni bir ödeme planı oluşturabilirsin. Harcamalarına da biraz dikkat etmelisin.
Yıl sonuna doğru kendi istek ve arzularının neler olduğunu değerlendirip, ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabilirsin. Kendine gerçekten hak ettiğin değeri verip vermediğini ve değiştirmen gereken yönlerini sorgulayabilirsin.
19 Aralık’tan itibaren Jüpiter gezegeninin kariyer evine geçmesiyle beraber, iş hayatın başta olmak üzere toplumsal statünle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsin. Evlilik kararı alabilirsin. Başarıların daha görünür hale gelebilir. Üzerinde çalıştığın konularla ilgili ödüller ve terfiler söz konusu olabilir. Yeni girişimlerde bulunabilirsin. Yeni iş teklifleri alabilirsin. Hayatında yer alan otorite figürlerinden destek görebilirsin.