İÇİNİZDEKİ HANGİ FISILTIYA KULAK VERECEKSİNİZ? ( YAY BURCUNDA DOLUNAY)

17 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay’da, aşırı duygusal ve endişeli eğilimlerimizle, bir şeyleri başarmak ve yol almak için gösterdiğimiz kararlılığımızın ve cesaretimizin karşı karşıya geldiğini hissedebiliriz. Her ne kadar bu dönemde Jüpiter-Neptün karesi, bizi aldanmalara ve kafa karışıklıklarına açık bir hale getirse de Satürn-Neptün altmışlığının etkisiyle dengemizi koruyabiliriz. Bu enerjiyle isteklerimizi gerçekleştirmek için gösterdiğimiz çaba ve disiplin artıyor.
Diğer yandan bu Dolunay’da duygusal tepkilerde bulunmamıza ve subjektif olmamıza sebep olan etkilerin de altındayız. Bu yüzden bazı engeller karşısında kendimizi bir şeyler yapamayacağımıza ikna etmek ve böylece kendimizi kandırmak kolay olabilir. Bu sebepten bu dönemde gezegenler arasında oluşacak olumlu etkilerden en verimli şekilde yararlanmaya dikkat edelim. Merkür ve Mars’ın Neptün’le üçgen açısı, sezgilerimizi kullanmamız ve hayallerimize odaklanmamız için bize fırsat tanıyor. Artan ilham ve hayal gücümüzü kendimizi motive edip, isteklerimiz için çalışarak kullanabiliriz. Engeller karşısında moralimizi bozmadan sabır ve dayanıklılıkla ilerleyebiliriz. Başarmak istediklerimizi düşünmek ve bu konuda emek harcamak bize iyi gelecektir.
Merkür-Mars kavuşumu da bizim fikirlerimizi cesaretle ortaya koymamızı sağlıyor. Ancak bazı konularda fikir çatışmaları olabileceği için sizi yıpratmaktan ve yormaktan başka bir işe yaramayan tartışmalardan uzak durmakta fayda var.
Bu süre içinde çalışmak, iyi bir şeyler ortaya çıkarmak için emek harcamak ve isteklerimize ulaşmak için yapabileceklerimize odaklanmak önem taşıyor. Eğer içimizde olumsuz fısıltıları kontrol edemezsek, bu Dolunay’da Jüpiter’in bize sunacağı şans ve fırsatların farkına varamayabiliriz.