KENDİNİ GERÇEKTEN SEVİYOR MUSUN? ( 21 HAZİRAN GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNDA)

21 Haziran’da Güneş, İkizler burcundan Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Bu geçişin etkisiyle, iç dünyamıza yönelme ihtiyacımız artıyor. Bu yüzden sosyallikten biraz uzaklaşabiliriz. Daha çok bizi duygusal anlamda etkileyen olay veya kişilere odaklanabiliriz. Kendimizi güvende hissedebileceğimiz ev ortamı ya da aşina olduğumuz ortamlarda bulunma isteğimiz artıyor. Sevdiklerimize koruyucu ve anaç tavırlar sergileyebiliriz.
Güneş’in Yengeç burcunda olduğu süre boyunca, duygularımızda sıklıkla değişiklikler yaşayabiliriz. Sezgilerimiz güçleniyor. Hislerimize kulak vermek önem kazanıyor.
Duygusal ihtiyaçlarımızı saptamak, kendimizi sevebilmeyi ve affetmeyi öğrenmek için uygun zamanlardayız. Öncelikle kendi iç dünyamızı besledikten sonra başkalarına da gerçek sevgimizi ve ilgimizi gösterme şansına sahip olabiliriz.
Güneş, Yengeç’teyken “ Kendimizi gerçekten seviyor ve değer veriyor muyuz? Eğer bu konuda bir problem yaşıyorsak, bu problemi yaratan sebep nedir?” sorularına yanıtlar arayabiliriz. Bu konuda meditasyon ve şifa tekniklerinden de fayda görebiliriz.
Güneş, 23 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda kalacak.