GÜNEŞ BALIK BURCUNA GEÇİYOR

Kendinizle sohbet ediyor musunuz? Uzmanlar, günde sadece 10 dakika bile meditasyon yapmanın zihnimiz ve bedenimiz için önemli faydaları olduğunu belirtiyorlar. Sadece fiziksel değil zihinsel egzersiz yapmamız da gerektiğini vurguluyorlar.
18 Şubat’ta Güneş’in Balık burcuna geçişiyle beraber, kendimize kulak verip tüm yaşadıklarımızı yeniden gözden geçirebilmek için ideal bir döneme giriyoruz. Bu dönemde özellikle hayatımızın hangi alanında kurban psikolojisine girdiğimizi ve kendimize acımakla zaman harcadığımızı tespit edebiliriz. Harekete geçmek yerine kendimize yarattığımız bahanelerin farkına varabiliriz. Bu süreçte, sorunlardan kaçış yollarını düşünmektense onlarla yüzleşebilme cesareti göstermek önem taşıyor.
Korona başta olmak üzere hayatımızdaki bir çok sıkıntıdan dolayı, tahammül sınırlarımız zorlanıyor. Ancak Balık burcu etkisiyle beraber, hepimizin bir şeylere üzüldüğünü, bir şeylerden korktuğunu ve hatalar yapabileceğini düşünüp, başkalarına ve kendimize karşı bağışlayıcı ve merhametli olabilme potansiyelimiz artıyor. Yardımlaşma ve yaraları sarma günlerindeyiz.
Güneş, 20 Mart’a kadar bu burçta kalacak. Şimdiden doğum gününüz kutlu olsun Sevgili Balıklar.