GÜCÜNÜZÜN FARKINDA MISINIZ?

 

Albert Einstein “Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir.” diyor. Düşünsenize hangimiz bazen ağaca tırmanmaya çalışan balık olmadık ki? Kendimize aşırı yüklendiğimiz, eleştirdiğimiz ve başarısız bulduğumuz zamanlar olmadı mı?

Yeteneğine göre birçok konuda başarılı olma şansı varken, herhangi bir alanda yaşadığı hayal kırıkları karşısında, kişinin kendini mutsuz ve başarısız hissetmesi ne kadar üzücü öyle değil mi? Peki siz hiç yeteneklerinizi görmezden gelip ısrarla farklı alanlarda enerjinizi ve zamanınızı harcamadınız mı? Eğer çocukluğunuzdan itibaren bulunduğunuz çevreden farkındalığınızı arttırmak için yeterli destek alamadıysanız, yaşantınızın büyük bir bölümünü gücünüzün farkına varmadan geçirmiş olabilirsiniz. Aslında bu öyle genel bir sorundur ki pazarlama tekniklerinin bir çoğunun temeli buna dayanır. İnsanların ulaşmak istediği, hayalini kurdukları şeyleri vaat eder. Bunlara ancak ürünleri alınırsa ulaşılabileceğine inandırır. Eğer o arabayı alırsan, o elbiseyi veya o evi alırsan tüm çekiciliğin ve gücün artacaktır, kendine güvenin gelecektir.

Herkes bir konuda çok becerikliyken diğer bir konuda  beceriksizdir. Doğduğumuz andan itibaren öğrenme sürecindeyiz. Her zaman birşeyler öğrenip yaşantımızı daha anlamlı kılmak ve kendimizi tanıyıp geliştirmek ihtiyacındayız. Bu yüzden kişisel gelişim kitapları yazılıyor. Seminerler, eğitimler ve danışmanlık hizmetleri veriliyor.

Kendimizi tanıma yolculuğunda astrolojinin en büyük katkısı,  doğum haritalarımızın yorumları aracılığıyla oluyor. Astrolojik doğum haritası analizi, doğduğumuz anda gökyüzündeki gezegenlerin, astrolojide hayat alanlarımızı simgeleyen evlerin ve burçların konumlarına göre yapılıyor. Her bir konumun ifade ettiği istatistiksel sonuçlar var ve bunların kombinasyonları çalışılıyor.

Doğum haritası yardımıyla;

Yaşam amacınız ve karakteristik özellikleriniz

Sosyal maskeniz ve hayata yaklaşım şekliniz

Kendinizi en çok duygusal olarak nasıl güvende hissettiğiniz

Bir ilişkide gerçekten ne aradığınız ve neye önem verdiğiniz

Akranlarınız, sevgilileriniz, çocuklarınız, ebeveynleriniz, eşiniz ve sosyal çevrenizle ilişki kuruş tarzınız

Hayatınızı kısıtlayan ve ileriye adım atmanızı engelleyen korkularınız ve eğilimleriniz

Doyuma ve mutluluğa ulaşmamızın önünde engel olarak duran bilinçaltınızdaki enerjiler ve dengesizlikler

Güçlü yanlarınız ve bunları etkin kullanma becerileriniz

Gizli yetenekleriniz ve eğilimleriniz

Kariyer hayatınız

Hayatınızın değişim ve dönüşüm alanları

Zihninizin çalışma şekli, düşünme ve öğrenme tarzınız

Kör noktalarınız ve gölge yönleriniz

Kendinizi yaralı ve mutsuz hissettiğiniz alanlar

Şanslı olduğunuz alanlar

Kısacası doğumunuzdan ölümünüze kadar sahip olduğunuz potansiyeller hakkında astrolojik açıdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kişinin kendini tanıması ve bilmesi, gerçek gücünü bulması ve kullanması yolunda önemli adımlar atmasını sağlar. Bu konuda astroloji de önemli araçlardan biridir.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar