BURÇLARINA GÖRE YÖNETİCİLERİNİZ

Yöneticiniz Koç burcuysa; sabırsız, cesur, her an yeni bir projeye başlamaya hazır bir yöneticiniz var demektir. Stratejisi hemen harekete geçmektir. Birçok işi aynı anda başlatabilir. Duygusal incelikten yoksundur. Çabuk öfkelenebilir. Sizin ayrıntılı düşünme veya riskten kaçınma eğiliminiz varsa onu yavaşlattığınızı düşünebilir ve hatta size sinirlenebilir.

Yöneticiniz Boğa burcuysa, mevcut düzenini ve iş planını değiştirmekten hoşlanmayan, sabit fikirli, inatçı, işlerini aceleye getirmeyi sevmeyen bir yöneticiniz var demektir. Onu yeni bir fikir veya projeye ikna etmek için oldukça enerji harcamanız gerekir. Çalıştığı yerin konforlu olmasını sever. Güvenliğinin ve huzurunun bozulmasını hiç istemez. Boğazına düşkün olan bu yöneticinizle yapacağınız önemli görüşmeleri yemek sonrasına bırakmanızı tavsiye ederim.

Yöneticiniz İkizler burcuysa, her şeyi gözleyen, her konuda bilgi toplayan, heyecanlı, konuşkan, meraklı ve hatta biraz da dedikoduyu seven bir yöneticiniz var demektir. Üzerinde çalıştığınız konuyla ilgili size birçok soru sorabilir. Birden fazla işi birarada yürütebilir.

Yöneticiniz Yengeç burcuysa, size annelik/babalık yapan  bir yöneticiniz var demektir. İşlerinizde size destek olacaktır. Empati yeteneği çok yüksek olmasına rağmen aşırı duygusal ve alıngan olduğundan farkında olmadan yaptığınız veya söylediğiniz bir şeyden dolayı size çocuk gibi küsüp kırılabilir.

Yöneticiniz Aslan burcuysa, alkış, alkış, alkış… Övülmeyi, alkışlanmayı seven bir yöneticiniz var demektir. Neşeli, cesur ve gerçek bir liderdir. Gerektiğinde risk almayı bilir. Ancak gururuna çok düşkündür ve başarısızlıkla ilgili ifadeleri duymaktan hiç hoşlanmaz.

Yöneticiniz Başak burcuysa, hiçbir şeyi aceleye getirmeden tüm ayrıntılara hakim olmak isteyen bir yöneticiniz var demektir. Ancak detaylara çok fazla takılıp bütünü kaçırabilir. Mükemmelliyetçidir. Aksayan şeylerin tespit ve çözümlenmesinde çok başarılıdır. Konuşacağınız konu hakkında tüm detaylara sahip olmadan karşısına çıkmamanızı tavsiye ederim.

Yöneticiniz Terazi burcuysa, diplomatik, ilişkilere önem veren bir yöneticiyle karşı karşıyasınız demektir. Adildir. Bir konuyu birçok yönden ele alıp yorumlayabilir. Ancak uyumu korumak amacıyla bazen gerekli çatışmalara girmeyebilir. “Hayır” demesi gereken yerde bunu diyemeyip sizi aşırı iş yükünün altına sokabilir. Net bir karar vermesi gereken konulardan kaçınabilir.

Yöneticiniz Akrep burcuysa, aman dikkat! Gücü seven kuşkucu bir yöneticiniz var demektir. Tam bir manipülasyon ustasıdır. İtirazlardan  pek hoşlanmaz. Her konuya hakim olmak ister. Yalanı, sahteliği anında sezer. Size inancı tam ise sonuna kadar arkanızda durup sizi savunur. Gerekli desteği verir. Onu kızdırdığınızda iş aramanızı tavsiye ederim.

Yöneticiniz Yay burcuysa, neşeli, iyimser, coşkulu, maceracı bir yöneticiniz var demektir. Değişik önerilere her zaman açıktır.  Birçok konuda nutuk atmayı çok sever. Bol bol felsefe yapar. Bazen sonunu düşünmeden tüm iyimserliğiyle yeni proje ve görevlere başlayabilir. Sizden de aynı heyecanı ve enerjiyi bekler.

Yöneticiniz Oğlak burcuysa hırsı ve inatçılığı ile tuttuğunu koparan bir yöneticiniz var demektir. İstediklerini elde etmek için büyük bir sabır ve azimle ilerler. Parayı ve gücü çok sever. Çok soğuk, sert bir mizaç sergileyebilir. Duygularını saklar. Zirveyi hedeflediği için bu konuda kendisini destekleyen kişilerle birlikte çalışmak ister. Disiplinli ve çalışkandır. Çalışanlarından da aynı şeyi bekler.

Yöneticiniz Kova burcuysa akıllı, özgürlüğe ve bireyselliğe önem veren bir yöneticiyle karşı karşıyasınız demektir. Tüm inatçılığıyla denenmemiş, yenilikçi yöntemleri deneyecek ve sizin de bunlara uyum sağlamanızı isteyecektir. Kendi özgünlüğünden ve kişiliğinden ödün vermekten hoşlanmaz. Bazen aklının gücünü yücelterek çalışanlarına yüksek egosunu sergileyebilir.

Yöneticiniz Balık burcuysa günlük ruh haline göre ya bir kurtarıcı ya da bir kurban rolünü üstlenen bir yöneticiniz var demektir. Diğer bir deyişle bir gün sizi kurtaracağını hissettiren ve öyle davranan diğer bir gün aslında hep mağdur olduğunu düşünen (tüm haksızlıklar ona ve ekibine yapılıyordur) bir yönetici modeli çizebilir. Empati yeteneği ve hoşgörüsü yüksektir. Değişimlere kolay uyum sağlar. Oldukça hassas ve duygusal bir yapısı vardır. Buna rağmen aşırı kırılma korkusundan bunu genelde saklayarak duygusuz, katı ve sert bir tutum sergileyebilir.