GÜÇLÜ BİR DOLUNAY

Enerjisini güçlü bir biçimde hissedeceğimiz bir Dolunay dönemine yaklaşıyoruz. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek bu Dolunay’da, isteklerimizin peşinde giderken ne kadar yapıcı veya yıkıcı olabileceğimiz test ediliyor. Mars ve Pluto gezegenlerinin etkilerinin altında, “Tepkilerimizi yönlendiren şeyler neler? Bunları ne kadar kontrol edebiliyoruz? Korku ve takıntılarımızdan kurtulabiliyor muyuz? Yüksek egomuzun üstesinden gelebiliyor muyuz? Her tartışma bizim için güç savaşı mı? “ gibi soruları yanıtlamak için uygun bir zamandayız.
İkili ilişkilerimiz ise yine mercek altında. Etkisini ortalama 15 gün boyunca hissedebileceğimiz bu süreçte, kendi sınırlarımızı, başkalarının sınırlarına olan farkındalığımızı, kendimizi ifade edebilme gücümüzü, bir ilişkide yok olmadan veya yok etmeden var olabilme eğilimlerimizi bize sorgulatacak olaylar deneyimleyebiliriz.
Hayatımızda bulunduğumuz yer ile yapmak istediklerimiz arasında uçurum arttığında mutsuzlaşıyoruz. Bunları fark etmek ve dengelemek ise hayati önem taşıyor. Bu konuda iyi bir iletişimin sihirli gücünde yararlanmak, düşüncelerimizi ve sözlerimizi yeniden yapılandırabilmek için Merkür ve Satürn, bizi olumlu enerjilerini gönderiyor.
Kısacası, gezegen gerilemeleriyle kendimizle yüzleşmemiz gereken bir süreci daha geride bıraktığımız şu günlerde, Koç’taki Dolunay, bizi dönüştürüp, yeniden dengelemek için işbaşında.