DEĞİŞ VE BAZI ŞEYLERİ GERİDE BIRAKMAYI ÖĞREN( AKREP BURCUNDA YENİ AY)

5 Kasım’da Akrep burcunda oluşacak Yeni Ay, 19 Kasım’da Boğa burcunda oluşacak Ay tutulması öncesi, beklenmedik değişimlerle bizi, bazı şeyleri hayatımızdan çıkarmaya ve yeni sayfalar açmaya yöneltiyor. Tabii ki söz konusu Uranüs ve Mars etkilerinin olduğu bu değişimlerin sancısız olacağını pek söyleyemeyiz. Ancak diğer yandan, sıkı sıkıya bağlı olup vazgeçemediğimiz ve kontrol edebildiğimizi düşündüğümüz bazı şeylerin, hayatımızı nasıl sınırlandırdığını da fark edebileceğimiz günlerdeyiz. Bir şeyler sarsıldığında ve kırılma noktaları yaşandığında, kapıların ardında yeni serüvenler de bizi bekliyor. Bu Yeni Ay’da da Uranüs yine “ Özgürlük ve değişim” diye bağırarak, yıl sonuna kadar beklenmedik anlarda kalıpları yıkmaya devam edecek.
Yoğun Akrep enerjisiyle, hedeflerimize odaklanma ve isteklerimizi gerçekleştirme gücünü kendimizde buluyoruz. Ancak isteklerimizin peşinde koşarken başkalarını zorlama ve kontrol altına alma eğilimlerimize de dikkat edelim. Kendi gölge yönlerimizle yüzleşmek, değiştirmemiz gerekenlere odaklanmak için de ideal bir zamandayız. Kim olduğumuza, hayattan gerçekten ne istediğimize ve bizi durduran şeylere odaklanmak ve yenilenmek için harekete geçebiliriz. Satürn gezegeni de bizi bu alanda destekliyor ve kapanmayan yaralarımızı fark edebilmemizi sağlıyor.
Kısaca, bu Yeni Ay bize “ Değiş ve bazı şeyleri bırakmayı öğren.” diyor. Terazi’deki Merkür de bu yolda ilerlerken dengemizi koruyabilmemize yardımcı oluyor. Ancak Akrep etkisini yoğun hissedeceğimiz bu günlerde, her alanda değişime direnenlerin sıkıntılar yaşayabileceğini ve daha esnek olabilenlerin ise bu dönemi daha rahat atlatabileceklerini söyleyebilirim.