EKTİĞİMİZİ BİÇME  ZAMANI

Hayatımızdaki görev ve sorumluluklarımızı üstlenip üstlenmediğimizi test eden, korkularımızla yüzleştiğimiz, kendimizi zaman zaman engellenmiş hissettiğimiz ortalama olarak 4,5 aylık bir dönemi geride bırakıyoruz. 30 Nisan’da başlayan gerileme hareketiyle beraber, öğretmen Satürn, çeşitli alanlarda sabrımızı ve dayanıklılığımızı sınadı.
18 Eylül’de Satürn, ilerlemeye başlıyor. Bu enerjiyle birlikte, geçen zaman boyunca öğrendiklerimize istinaden, hayatımızdaki bazı yapıların ve hedeflerin bize uygun olup olmadığını daha iyi anlayabiliriz. Neye hazır olup neye veda etmemiz gerektiğini daha net görebiliriz. Üzerimizde hissettiğimiz yüksek baskı ve mücadelelerden sonra daha güçlenmiş ve kararlı bir şekilde yolumuza devam edebiliriz.
Satürn’ün ileri harekete başlamasının yanında oluşan Ay-Satürn, Mars-Pluto olumlu açıları da isteklerimizi gerçekleştirebilmemiz için bize yeşil ışık yakıyor.
Bu gerileme döneminde gereken sabır ve dayanıklılığı gösterebilenlerin ödüllerini alacağı günler başlıyor. Kısacası, ektiğimizi biçeceğiz.