İLİŞKİLERDE DENGE ARAYIŞI( GÜNEŞ  23 EYLÜL’DE TERAZİ BURCUNA GEÇİYOR.)

23 Eylül’de Güneş, Terazi burcuna geçiyor. 23 Ekim’e kadar bu burçta kalacak. Uyum, zarafet, diplomasi, adalet ve dengenin temsilcisi Sevgili Teraziler, şimdiden doğum gününüz kutlu olsun.
Güneş’in Terazi burcunda olduğu dönemde, eşimiz, arkadaşlarımız, danışmanlarımız ve hatta çatışma yaşadıklarımız bize birçok konuda ayna tutabilir. Bize farkındalığımızı arttıracak şekilde rehberlik edebilir. Bu dönemde yakın ilişkilerimizdeki aksaklıkları daha iyi görebilir ve bunları gidermek için yeni çözüm yolları bulabiliriz. Bazı dargınlıklar giderilebilir. Karşılıklı olarak ihtiyaçlarımızın neler olduğunu konuşabilir ve gerekli dengeyi kurmak için işbirliği yapabiliriz. Başkaları tarafından nasıl algılandığımızı daha iyi fark edebiliriz.
Aynı zamanda Güneş, Terazi’deyken “Uyumu bozmamak ve sürekli onaylanma isteğiyle kendimizden çok mu ödün veriyoruz? Aşırı hak-hukuk saplantısıyla mı hareket ediyoruz? Diğer bir deyişle her şeyde bir alma-verme hesabının peşinde miyiz? Bu konuda gerekli dengeyi kurabiliyor muyuz?” sorularına odaklanmak için ideal bir zamandayız.
Bu dönemde estetik, moda ve kozmetiğe ilgimiz artıyor. Bu alanda içimize sinmeyen tercihleri, sadece beğenilme ve onaylanma isteğiyle yapmamaya dikkat edelim.
Güneş Terazi’yken zaman zaman kararsızlıklarımız artabilir ve kendi kararlarımızı karşımızdakilerin almasını bekleyebiliriz. Bu durumda güvendiğimiz kişilerin fikirlerini almak faydalı olsa da son kararı alacak kişinin yine kendimiz olduğunu unutmayalım.