DUYGULARIMIZA KULAK VERELİM

Haftaya gezegenlerin şöleni ile başlıyoruz. Hayatımızın bir çok alanına temas ederek, değişimleri beraberinde getiriyorlar. Yarın Balık burcunda Merkür gerilemesi başlıyor. 6 Mart’ta ise Balık burcunda Yeni Ay oluşuyor ve Uranüs Boğa burcuna geçiş yapıyor.
Bu yoğun etkiler altında kendimizi oldukça duygusal ve gergin hissedebiliriz. Alınganlığımız ve anlık tepkilerimiz artabilir. Bu hafta bizi daha çok duygularımız kontrol ediyor. Duygusal ihtiyaçlarımızın neler olduğunu keşfetmek için ideal bir zamandayız. Özellikle Yeni Ay’ın Mars ve Satürn’le olumlu açısı, isteklerimizi gerçekleştirecek cesaret ve disiplini bulmamıza yardımcı oluyor. Bu yüzden kalbimizin derinliklerine bakıp kendi hazinemizi bulmaya çalışalım.
Her ne kadar Yeni Ay’lar, yeni başlangıçlar için uygun zamanlar olsa da bu etkiler altında önemli kararlar vermek için Merkür gerilemesinin bitmesini beklemek uygun olacaktır. Özellikle önümüzdeki iki hafta boyunca duygusal ihtiyaçlarımıza odaklanmak ve yaralarımızı sarmaya çalışmak, sanatsal faaliyetlerde bulunmak ve meditasyon yapmak bize iyi gelecektir. Aynı zamanda dostlarımızla buluşup sohbet etmek de çok keyifli olabilir. Duygularımıza kulak vermeyi ihmal etmeyelim ve hassasiyetimizin arttığı şu günlerde sözlerimizi yaralamak için değil, iyileştirmek için kullanmaya özen gösterelim.