YENİ BİR 7 YILLIK DEĞİŞİM DÖNEMİNE GİRİYORUZ

Astrolojide bazı gezegenlerin hayatımıza dokunuşları oldukça etkilidir. Yavaş hareket eden bu gezegenler enerjileriyle, dokundukları yerlerde bazı şeyleri değiştirirler. İşte bu gezegenlerden biri olan, ani değişimlerin, devrimlerin, isyanların, sıradışılığın ve özgürlüğün gezegeni Uranüs, 7 yıl boyunca ziyaret ettiği Koç burcundan 6 Mart’ta ayrılıp Boğa burcuna geçiş yapacak ve 7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025- 25 Nisan 2026 tarihlerinde de Boğa burcunda olacak. Kısacası, Uranüs genel olarak bakıldığında 2026 yılına kadar Boğa burcunda kalacak.
Biraz düşünün bakalım, 2010-2018 yılları arasında hayatınızda neler değişti? En çok hangi alanınızda kontrolünüz dışında değişiklikler yaşadınız? Şimdi bu dönemi geride bırakıp 6 Mart’tan itibaren yeni bir alanda değişim yaşamaya başlayacağız. Yeniliklerin bize güzellikler getirmesini diliyorum
Bu değişimlerin neler olacağını ve zamanlama bilgisini en doğru bir şekilde doğum haritanız size anlatır. Ancak genel anlamda burçlara göre hangi alanda değişiklikler yaşanacağına bakacak olursak;
KOÇ BURCU : 7 yıl boyunca kişisel değerlerini ve maddi kaynaklarını gözden geçirmen gereken bir döneme giriyorsun. Bu dönemde kendi değerini nelere dayandırdığını ve kendine yeterince değer verip vermediğini sorgulayabilirsin. Para kazanma ve harcama tarzında bazı değişiklikler olabilir. Özgürlük ihtiyacıyla kendi işinin patronu olmak veya esnek kuralları olan işlerde çalışmak isteyebilirsin. İlginç ve orijinal fikirlerinden para kazanabilirsin. Maddi durumunda iniş ve çıkışlar( ani kayıplar veya büyük kazançlar) olabileceği için bu alanda adımlarını dikkatli atmalısın. Sahip olduklarını(mal, mülk, para) tek bir alanda değerlendirmemende fayda var.
BOĞA BURCU: 7 yıl boyunca yaşayacağın olaylar, hayata yaklaşım tarzını değiştirmene sebep olabilir. Kişisel görünümünde de bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Kendini daha fazla geliştirme ihtiyacı duyabilirsin. Beklenmedik fırsatlar yakalayıp harekete geçebilirsin. Kendini canlı, enerjik ve heyecanlı hissedeceğin bir döneme giriyorsun. Özgürlük, macera ve risk alma isteğin artıyor. Bu yüzden kendini aşırı zorlamadan, dengeni korumaya özen göstermelisin.
İKİZLER BURCU: 7 yıl boyunca geçmişinden gelen ve seni olumsuz yönde etkileyen bazı duygusal yüklerinden kurtulmak için harekete geçebilirsin. Senden gizlenen veya senin gizlediğin bazı sırlar açığa çıkabilir. Kaçındığın bazı konularla yüzleşmek zorunda kalabilirsin. Bu arada bu dönemde yaratıcılığın artıyor. Ortaya sıradışı ve dikkat çekici eserler çıkartabilirsin.
YENGEÇ BURCU: 7 yıl boyunca bazı arkadaşlıklarını bitirebilir ve sosyal çevreni değiştirebilirsin. Farklı ve orijinal kişilerle tanışıp, yeni arkadaşlıklar kurabilirsin. Bu arkadaşlıklar, hayata bakış açını değiştirmene sebep olabilir. Farklı bir gelecek hayali kurmaya başlayabilirsin. Geleceğe dair ideallerin ve hayallerin sıradışı olabilir.
ASLAN BURCU: 7 yıl boyunca kariyerinde ve sosyal statünde değişimler yaşayabilirsin. Bu değişimlerin seni daha özgür bırakacağını ve hayattan ne istediğini daha net görmeni sağlayacağını hatırlatmak isterim. Sıradışı bir kariyer hedefleyebilirsin. Bu dönemde yeteneklerini gösterebileceğin birçok fırsat yakalayabilirsin. Kendine özgü yaratıcı fikirlerinde artış yaşanabilir. Bunları ortaya koymalısın.
BAŞAK BURCU : 7 yıl boyunca karşılaşacağın kişiler ve yaşayacağın olaylarla, inançlarını ve hayat felsefeni sorgulayabilirsin. Beklenmedik bir şekilde uzak yerlere seyahatlere çıkabilirsin. Bu yolculuklarda hayata bakış açını etkileyecek deneyimler yaşayabilirsin. Yeni fikirlere daha açık olabilirsin. Sıradışı bir konu üzerinde çalışmak isteyebilirsin. Yurtiçi veya yurtdışında üniversiteye girebilir veya yüksek lisans yapabilirsin.
TERAZİ BURCU: 7 yıl boyunca miras, vergiler, borçlar, ortak maddi kaynaklar, banka veya sigorta işleriyle meşgul olabilirsin. Bu alanlarda beklenmedik paralar kazanabileceğin gibi kayıplar da olabilir. Finansal yatırımlarında dikkatli olmanda fayda var. Aşırı kontrolcü biri isen, bu süreç hayatta her şeyi kontrol altında tutamayacağını sana hatırlatacaktır. Evrenin işleyişini, ruhunun evrenle bağlantısını sorgulayabilirsin. Psikolojik anlamda gelişimine hizmet eden, yenilenme gücünü kendinde bulacağın bir döneme giriyorsun.
AKREP BURCU: 7 yıl boyunca tüm yakın ilişkilerinde, evliliğinde veya ortaklıklarında bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Kangren haline gelmiş birçok ilişki bitebilir. Bu dönemde yakın ilişkilerinde karşılıklı olarak öngörülemez davranışlar sergilenebilir. Eğer bekarsan ilginç kişilere çekilebilir ve sıradışı ilişki arayışına girebilirsin. İlişkilerinde özgürlük arayışın ağır basıyor. Ani bir kararla bir ilişkini sonlandırabileceğin gibi yeni bir ilişkiye de başlayabilirsin. İlişki kurma biçiminin yeniden yapılanacağı bir döneme giriyorsun.
YAY BURCU: 7 yıl boyunca kendi isteğinle veya şartlar gereği, günlük rutin işlerinde değişiklikler yapabilirsin. İşinde, çalışma ortam ve koşullarında, iş arkadaşlarınla ilişkilerinde bir takım değişiklikler olabilir. Sıradışı bir işe veya iş ortamına sahip olabilirsin. Daha özgür olabileceğin, kendi planlarını rahatlıkla uygulayabileceğin işlere yönelebilirsin. Tek başına çalışmayı tercih edebilirsin.
OĞLAK BURCU: 7 yıl boyunca kendini oldukça yaratıcı ve orijinal bir şekilde ifade etme potansiyelin artıyor. İlginç hobilere yönelebilirsin. Çocuk sahibi olabilir veya çocuklarla ilişkilerinde bazı değişimler yaşayabilirsin. Senden oldukça farklı ve sıradışı kişilere çekilip, onlarla romantik ilişkiler yaşayabilirsin. Bu ilişkilerin aniden başlayıp bitebilir.
Risk alma isteği duyabilirsin. Yatırımlarında dalgalanmalar olacağı için bu alanlarda dikkatli olmalısın.
KOVA BURCU: 7 yıl boyunca geçmişten gelen şartlanmalarından kurtulup, hayatının kontrolünü ele alma ve davranışlarına çeki düzen verme şansını yakalıyorsun. Beklenmedik bir anda yaşadığın çevreden ayrılabilir veya taşınabilirsin. Eve ait konularda birçok değişiklikler yaşanabilir. Fiziksel bir ayrılık yaşamasan da içsel olarak kendini ailenden ve köklerinden uzaklaşmış hissedebilirsin. Aile bağlarında değişim gerçekleşebilir. Esnek ve uyumlu olmaya özen göstermelisin.
BALIK BURCU: 7 yıl boyunca yeni fikirlere daha açıksın. Kendini daha bilinçli ve bağımsız hissedebilirsin. Yeni ilgi alanların olabilir. Eski düşünce kalıplarını terk ederek, hayatını yeni bir bakış açısıyla değerlendirmeye başlayabilirsin. Detaylarla uğraşma konusunda başarın artıyor. Araştırma ve analiz gerektiren herşey ilgini çekebilir. Daha önce sormaya veya düşünmeye cesaret edemediğin birçok şeyi sorgulamaya başlıyorsun. Algın ve kendini ifade şeklin değişiyor. Birçok kursa kaydolup eğitimler alabilirsin. Ancak uzun süreli kurs ve eğitimlerden sıkılabileceğin için kısa dönemlilerini tercih etmende fayda var.