TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

21 Mart saat 04:44’te Terazi Burcunda Dolunay gerçekleşecek. 20 Mart’ta oluşacak ve Dolunay’da da etkisini hissedeceğimiz Merkür-Satürn altmışlığı ve Mars’ın Pluto ve Satürn’le üçgen açısı, bize hayatımızdaki bazı şeyleri değiştirme ve dönüştürme enerjisi sunuyor. Sağduyulu ve mantıklı düşünmemiz destekleniyor. İlerlememizi engellediğini düşündüğümüz şeylerden kurtulma ihtiyacımız artabilir. Bu konuda daha kararlı davranabiliriz. Bu Dolunay’da bazı şeyleri sonlandırma ve yeniliklere hazır olma gücünü kendimizde buluyoruz. Kendimizi ve yaşadığımız mevcut durumu yeniden ele alıp değerlendirmemiz için uygun etkiler altındayız.
Genel olarak, Dolunay’daki Venüs- Mars kare açısı ve Kayron-Ay karşıtlığı, değişim ve dönüşümümüzün önemli bir parçası olan yakın ilişkilerimizi zorluyor. “Ben-Biz” dengesini korumakta zorlanabiliriz. Üstü kapatılan ancak aslında çözümlenmeyen konular yeniden gündeme gelebilir. Kişisel değerlerimizin karşımızdaki kişiyle gerçekten uyumlu olup olmadığını ve ilişkimizi sürdürmemizin sebeplerini bize sorgulatacak bir süreçteyiz. Bu arada gerçekleşen Venüs-Jüpiter altmışlığı, bu değerlendirmeleri aşırı karamsarlığa düşmeden yapmamızı sağlıyor. Aynı zamanda bu açı, finansal anlamda beklenmedik kazançları da beraberinde getirebilir. Keyifli seyahatlere çıkmamıza neden olabilir.
Doğanın kendini yenileme gücünü içimizde hissedip, kurumuş dallarımızdan kurtulmamızı sağlayacak etkiler altındayız. Bazı değişimler sancılı olsa da birçoğu duygusal yüklerimizden bizi kurtaracak ve hafifletecek güçtedir. Kendimiz olmayı başarıp, kendimize değer vermeye başladığımızda kapının ardında bizi bekleyen şans ve fırsatlar daha görünür hale gelecektir.