BAŞAK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

1 Eylül’de Türkiye saatiyle saat 12:08’de Başak burcunda(9 derece 21 dakika) Güneş tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulmaları yenilenme, değişim ve hareket zamanlarını vurgular. Etkisi minimum bir yıl sürer. Tutulmanın Başak burcunda olması günlük düzen ve işler, çalışma ortamları, hizmet ve sağlık konularını vurguluyor. Bu alanlarda bir Başak titizliği, çalışkanlığı ve eleştirisi ile gerekli düzenlemeleri yaparak tutulmayı fırsata çevirebiliriz.

Tutulma ile beraber her ne kadar yeni başlangıçlar ve antlaşmalar söz konusu olsa da 30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda Merkür gerilemesi yaşanacağını hatırlatmak isterim. Bu tarih aralığında yeni bir antlaşmaya imza atmak zorunda kalırsanız tüm ayrıntılara dikkat etmenizi öneririm. Ayrıca olası yanlış anlaşılmalar sebebiyle üzerinde konuştuğunuz, tartıştığınız konularda açık ve net bir sonuca ulaşmaya özen göstermelisiniz. Bu dönemi bir takım işleriniz ve projelerinizi tekrar gözden geçirip, detaylandırıp düzenleyecek şekilde değerlendirebilirsiniz.

Tutulmanın doğum haritanızda olduğu ev, bu tutulmayla beraber hayatınızın hangi alanında hareketlenme ve değişim yaşanacağı gösterir. Ancak genel olarak yükselen burcunuza göre etkilerine bakacak olursak;

Koç : Çalışma ortamınızda, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde, rutin işlerinizde, sağlık konularında bir takım değişiklikler ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Hizmet verdiğiniz veya hizmet aldığınız kişilerde değişiklik olabilir. Bu dönemde evcil hayvan bakımı da gündeme gelebilir.

Boğa: Çocuklarla ilgili konular, eğlenceli sosyal aktiviteler, duygusal ilişkiler gündemize taşınıyor. Artan yaratıcılığınızla beraber yeni hobiler edinebilir veya hobilerinize uygun kurslara yazılabilirsiniz.

İkizler: Ev ve aile konularına odaklanıyorsunuz. Ev kiralama, satın alma, taşınma ve dekorasyon işleri ile meşgul olabilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili ilgilenmeniz gereken konular gündeme gelebilir.

Yengeç: Kardeşlerinizle, yakın çevreniz ve komşularınızla ilgili konularla meşgul olabilirsiniz. Yazılı ve sözlü iletişiminizde, kısa mesafelere yaptığınız seyahatlerinizde artış olabilir. İletişim yeteneğinizi geliştirme olanaklarını araştırabilirsiniz.

Aslan: Kazancınızda, kaynaklarınızda değişim ve yenilenme olabilir. Yaratıcılığınızı kullanarak kendinize yeni kazançlar sağlayabilir veya kendi işinizi kurabilirsiniz. Kazanma ve harcama tarzınız, kendinize yeterince değer verip vermediğiniz, kendi değerinizi neyle ölçtüğünüz konusunda da öz eleştirinizi yapacağınız bir döneme giriyorsunuz.

Başak: Hayata yaklaşım şekliniz ve imajınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Kendinizi ifade ediş şeklinizi ve “Ben-Biz” dengesini nasıl kurduğunuzu değerlendireceğiniz bir dönem olabilir. Yeni başlangıçlar yapmak için daha istekli ve cesur olabilirsiniz.

Terazi: Kurumlarla ilgili işleriniz gündeminize taşınabilir. Kendinize daha çok vakit ayırıp biraz iç sesinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Bilinçaltınızın oluşturduğu engelleri, gerçeklikten ve mücadeleden uzaklaşmak amacıyla eğilim gösterdiğiniz kendinizi uyuşturma yöntemlerinizi( sürekli televizyon izlemek, bilgisayar oyunu oynamak, tüm uyuşturan madde tüketimi vs.) değerlendirmek için ideal bir dönemin içindesiniz.

Akrep: Sosyal çevrenizde değişim ve yenilikler olabilir. Organizasyon işi ile ilgilenebilir veya birçok organizasyon içinde kendinizi bulabilirsiniz. Sosyal sorumluluk almaya istekli olabilirsiniz. Geleceğe yönelik ideallerinizi ve hayallerinizi yeniden değerlendirmeniz gerekebilir.

Yay: Toplumsal statünüzde, kariyerinizde yenilenmeler ve değişiklikler olabilir. İşvereniniz, amiriniz kısacası hayatınızda yer alan otorite figürleriyle ilişkilerinizde değişiklikler olabilir. Yaşam hedefinizi yeniden değerlendirebilir, üzerinde çalıştığınız konularda başarı ve ün kazanabilirsiniz.

Oğlak: Bu dönemde hayat felsefenizi ve inançlarınızı sorgulayabilirsiniz. Yurtdışıyla bağlantılar, ithalat, ihracat, turizmle ilgili işler, uzak yerlere seyahatler ve yabancı kültürlerin etkisi artabilir. Yüksek öğrenim kurumlarında çalışabilir veya tekrar üniversiteye dönüş yapabilirsiniz. Yasal konular da gündemizde olabilir.

Kova: Ortak kaynaklar ve mallar, ölüm, vergi, miras konuları gündeminize taşınıyor. Yeni ortaklıklar kurabilirsiniz. Sigorta, vergi, bankacılık işlemleriyle ilgili meşguliyetleriniz artabilir. Kendinizde beğenmediğiniz yönleri ele alıp onları dönüştürebilirsiniz.

Balık: Yakın ikili ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda değişim yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerde yaşanacak rekabet ve çatışmalar size ayna tutabilir. Evlenebilir veya mutsuz giden bir ilişkiyi sonlandırabilirsiniz. Adli davalar yaşanabilir.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar