KOÇLAR VE YÜKSELEN KOÇLAR 2024

Sevgili Koçlar,
2024 sana, yeni başlangıçlar ve yeni hedefler getiriyor. Kendini başarıyla ortaya koyacağın fırsatlar yakalayabilirsin. İkili ilişkilerinde önemli değişiklikler olabilir. Evlilik veya ortaklık kararı alabilirsin. Bu yıl, seyahatlerin ve yakın çevre ilişkilerin de artıyor. Finansal açıdan da şanslısın. Ancak aşırı riskli girişimlerden uzak durmalısın.
21 Ocak’ta Pluto’nun Kova burcuna geçişiyle beraber, geleceğe yönelik hayal ve hedeflerin değişebilir. Arkadaşlıkların ve sosyal çevrenle ilişkilerin aracılığıyla önemli dönüşümler yaşayabilirsin. Ayrıca, insanlığı ilgilendiren tüm çalışmalarda aktif rol alabilirsin.
26 Mayıs 2024’e kadar yeteneklerini geliştirme fırsatına sahipsin. Yeni iş teklifleri alabilirsin. Gelirin artabilir. Ancak bir o kadar da artan harcama isteğine karşı dikkatli olmalısın. Bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, yakın çevre ilişkilerinde olumlu gelişmeler yaşanabilir. Yaşanan olası anlaşmazlıkları da çözümleyebilirsin. İkna yeteneğin artıyor. Duygu ve düşüncelerini başarıyla ifade edebilirsin. Bu arada, sıklıkla kısa mesafeli yerlere seyahatlere çıkabilirsin.
25 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, tüm ikili ilişkilerin test ediliyor. Bu romantik ilişkilerin olacağı gibi iş ilişkilerin de olabilir. Güçlü ilişkilerin daha fazla güçlenirken zayıflamış ilişkilerin bitebilir. Tutulmanın etkisiyle, kendini keşfetme ve ortaya koyma fırsatların artıyor. İkili ilişkilerinde alma-verme dengelerini yeniden kurabilirsin. Bu arada, eğer bir adli davan varsa, o da sonuçlanabilir.
8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, yeni başlangıçlar yapabileceğin önemli bir döneme giriyorsun. Farkındalığın artıyor. Hayata yaklaşımında, kendini ifade tarzında ve fiziksel görünümde bir takım değişiklikler yapabilirsin.
2 Eylül-19 Kasım tarihleri arasında kariyerini ve hedeflerini yeniden değerlendirmene sebep olacak olaylar deneyimleyebilirsin. İsteklerin, hırsın ve azmin artıyor. Liderlik yeteneğini de kullanarak yeni sorumluluklar üstlenebilirsin.
18 Eylül’de Balık burcunda oluşacak Ay tutulmasının etkisiyle, beklenmedik olaylar gündeme gelebilir. Hayatındaki özel veya gizlenen bazı konular açığa çıkabilir. Yoğun bir şekilde dinlenme ve yenilenme ihtiyacı duyabilirsin. Mümkünse hayat temponu biraz yavaşlatıp, dinlenmeye zaman ayırmalısın. Aksi takdirde, aşırı yorgunluktan kaynaklanan bazı sağlık sorunları yaşayabilirsin.
2 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, yeni ortaklıklar kurabilir veya ortaklıklarından fayda görebilirsin. Aynı zamanda, evlilik kararı da alabilirsin. Bulunduğun ortamlarda rekabet artabilir. İlişkilerine yaklaşım tarzını değiştirmen gerekebilir.
Yıl boyunca, iç dünyana da yönelip, gelişimine etki eden bazı psikolojik baskı veya korkulardan arınmanı sağlayacak adımlar atabilirsin. Başlangıçta yaşayabileceğin yüzleşmeler, seni biraz zorlayabilir. Ancak tüm bu çalışmalar, hayat kaliteni yükseltmeni ve ilerlemeni sağlayacaktır.