BOĞA BURCUNDA AY TUTULMASI

Herşey çok yavaş ilerliyor gibi gözükse de astrolojik açıdan bakıldığında, yeni bir çağın getirdiği önemli değişimleri yaşıyoruz. Bir çok vesileyle (hastalık, savaş, göçler, afetler, yeni icat ve buluşlar vs.) tarihin yeniden yazıldığı ve eski sistemlerin birer birer çöktüğü zamanlardayız.
Tutulmalar, tarih boyunca önemli olayları tetikleyen etkilere sahip olmuştur. Terazi’deki Güneş Tutulmasının ardından 28 Ekim’de Boğa burcunda Ay tutulmasını deneyimleyeceğiz. Ay tutulmaları, sonlanmaları ve bazı şeyleri geride bırakmamız gereken dönemleri gösterir. Durumları daha net görmemizi sağlayan etkileri de vardır.
Boğa burcunda gerçekleşecek bu tutulmada, kendimizi maddi-manevi güvende hissedebilmek için ihtiyacımız olanlara odaklanıyoruz. Tutulmadaki, Mars-Jüpiter karşıtlığı da inandığımız şeyler için savaşmamız gerektiği hissini doğuruyor. Bu etki, bize bir yandan büyük bir güç verirken, diğer yandan çatışmalara da kolaylıkla sürüklenmemize sebep oluyor.
Gizli bir çok şeyin de ortaya çıkabileceği bu dönemde, tepkilerimize dikkat etmeli ve ani kararlar vermemeliyiz. Gücümüzü olumlu yönde kullanmak önem taşıyor. Çünkü hedeflerimizi kararlılıkla gerçekleştirebilir ve yeni başlangıçlar yapabiliriz. Bu günlerde, mümkünse, doğada vakit geçirmek, meditasyon yapmak ve dinlenmeye zaman ayırmak bize iyi gelecektir.