KOÇ BURCU 2020

Sevgili Koç,
2019’da kariyer hayatın başta olmak üzere bir çok konuda hayatına yeni bir yön vermek için uğraşmış olabilirsin. Bu doğrultuda sorumlulukların artmış ve zaman zaman 24 saat sana yetmemiş olabilir. Yoğun çalışmalarının karşılığını 2020’de alıyorsun. Özellikle kariyer hayatında olumlu gelişmeler yaşayabilirsin. Bu yıl popülerliğin artıyor. Üzerinde çalıştığın konularla ilgili ödüller ve terfiler söz konusu olabilir. Yeni girişimlerde bulunabilirsin. Çabaların ve başarıların daha fazla fark edilmeye başlıyor. Kariyerinle ilgili hayallerini gerçekleştirmek için ideal bir yıla giriyorsun. Projelerin için aradığın desteği bulabilirsin. Yeni iş fırsatları yakalayabilirsin ve bu işlerde kendini daha özgür hissedebilirsin. Bu yıl üzerine düşen görevleri eksiksiz ve zamanında yapman sana birçok avantaj sağlayacaktır.
6 Mart 2019’da Uranüs Boğa burcuna geçti ve tüm burçlar için 7 yıllık yeni bir değişim dönemi başladı. Bu tarihten itibaren yaşadığın bazı şeylerden dolayı, kendine yeterince değer verip vermediğini sorgulamış olabilirsin. 2020’de de hayatına yenilikler ve değişim getirecek bu dönemi, yeteneklerine ve kaynaklarına odaklanarak geçirebilirsin. Para kazanma ve harcama tarzında bazı değişiklikler olabilir. Maddi durumunda iniş ve çıkışlar( ani kayıplar veya büyük kazançlar) yaşanabilir. Riskli yatırımlarda bulunmamaya dikkat etmelisin. Kaynaklarını(mal, mülk, para) tek bir alanda değerlendirmemende fayda var.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine Yengeç burcundaki Güneş Tutulmasının etkileriyle, bu yılın genelinde, ebeveynlerinle, ailenle ve geçmişinle ilgili konular gündemine taşınıyor. Ev ve iş hayatında bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Yeni bir ev alım-satımı olabilir. Yeni bir yere taşınabilirsin. Aile bireyleriyle özel olarak ilgilenmen gerekebilir. Bu zamana kadar hayatında saklı kalmış bazı konular ortaya çıkabilir. Seni engellediğini düşündüğün korku ve şartlanmaları çözümlemek için harekete geçebilirsin.
2020’de evlilik kararı alabilirsin. Ancak sevgiyi, cazibeyi, zarafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. Bu gerileme dönemi, evlenmek veya evlilik kararı almak için uygun zamanlar değildir. Bu tarihleri dikkate alarak planlama yapmanı öneririm. Aynı zamanda bu dönemde estetik müdahaleler ve aşırı riskli yatırımlardan da uzak durmalısın.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber, isteklerinin neler olduğuna odaklandığın, yeni hedefler belirlediğin ve bunları yapılandırdığın, genel olarak 2,5 yıl sürecek bir döneme giriyorsun. İnisiyatifini ve liderliğini ele alıp yeni adımlar atabilirsin. Aynı zamanda arkadaşlıklarını ve içinde bulunduğun sosyal gruplarla ilişkilerini daha farklı değerlendirmeye başlıyorsun. Bazı arkadaşlıkların sonlanabilir. Bazı arkadaşlarının da sorunlarıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsin. Kendine en çok uyan grup aktivitelerine yönelebilirsin.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Bu tarihler arasında kariyerini ve toplumsal statünü oluştururken yaptığın seçimlerin sonuçlarını görebilirsin. Bu zamana kadar sabırlı davrandığın ve sorumluluklarını yerine getirdiğin konularda ödülleri toplamaya başlıyorsun.
5 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının etkisiyle beraber, ortalama olarak yıl sonuna kadar bir takım projelerini ve varsa akademik çalışmalarını başarıyla tamamlama şansına sahipsin. O yüzden bir Koç olarak senin için çok zor olsa da yeterli sabrı göstermeye özen göstermelisin. Bu arada çalışmalarında yabancı kültürden kişilerden de yardım görebilirsin. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde artış yaşanabilir.
5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber, kariyerin başta olmak üzere hayatında bir takım değişiklikler olabilir. Seçimlerini etkileyecek veya değiştirecek bazı olaylar yaşayabilirsin. Hayatındaki otorite figürleriyle yaşayacakların da bu konuda etkili olabilir. Övgü ve takdir toplama potansiyelinin yüksek olduğu bir yılın içerisindesin. Bazı şeyler planladığın gibi gitmese de ani tepkilerde bulunmamaya ve öfkeni kontrol etmeye özen göstermelisin. Özellikle yönetici gezegenin Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında geri gittiği dönemlerde bu konuya azami dikkat etmelisin. Gerileme süresince harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten bu tarihler, yeni başlangıçlar için uygun değildir. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşayabilirsin. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, gündemini kardeşlerin, akrabaların, komşuların kısacası yakın çevren meşgul edebilir. İletişim trafiğinde ve seyahatlerinde ciddi bir artış yaşanabilir. Ticaretle uğraşıyorsan, bir çok anlaşma gündeme gelebilir. Gün içerisinde beklenmedik randevular ve haberler söz konusu olabilir. Günlük rutin işlerin değişebilir. Esnek olmaya dikkat etmelisin. Bu tarihten itibaren bir eğitim programını verimli bir şekilde tamamlayabilir ve yeni eğitim fırsatları bulabilirsin. Farklı bakış açıları kazanacağın bir dönem olacak.
Aralık ayından itibaren geleceğe yönelik hedef ve projelerini kolaylıkla oluşturup, bu konuda sosyal çevrenden de destekleneceğin bir döneme giriyorsun. Üzerinde çalıştığın bir konuda uzmanlaşmak için adımlar atabilir veya yeni eğitim programlarına başlayabilirsin. Macera isteğin artıyor. Yabancı kültürlerden kişilerle bir arada bulunabilir veya yabancı kültürlerle ilgili çalışma yapabilirsin. Yaşayacağın bazı şeyler hayata bakış açını değiştirmene sebep olabilir. Birçok şeyi aynı anda başarma isteğin artacağı için hedeflerini gerçekçi ve uygulanabilir kılmanda fayda var. Hayatına olumlu katkıda bulunacak yeni arkadaşlıklar kurabilir ve yeni sosyal gruplara dahil olabilirsin. Sosyalliğin artıyor. İnsancıl amaçları destekleyen derneklere üye olup toplum yararına çalışmalarda etkin rol oynayabilirsin.