BİRAZ SABIR…

Balık burcundaki hayaller ve özlemlerle geçen sezgisel düşünme eğilimimizin ardından, Merkür gezegeninin 6 Mart’ta Koç burcuna geçişiyle beraber, daha hızlı, cesur ve rekabetçi bir iletişim tarzına kavuşuyoruz. Zihnimizin daha hızlı çalıştığını hissedebiliriz. Yeni düşüncelerin peşinden gitme ve hemen sonuca ulaşma isteğimiz artıyor. Bu dönemde öfkemizi kontrol etmek ve düşünmeden konuşmamak için çaba sarfetmemiz gerekebilir. Karşımızdakini dinlemeye ve sabırlı davranmaya özen göstermeliyiz. Kararlarımızı verirken, iyice düşünüp düşünmediğimizi ve tarafsız olup olmadığımızı sorgulamamız gerekiyor. Merkür 13 Mayıs 2018’e kadar Koç burcunda kalacak.

Bu arada Venüs gezegeni de boş durmuyor ve Merkür gezegenini ardından 7 Mart’ta Koç burcuna yerleşiyor. Sevgi ve isteklerimizi cesaretle, direkt olarak ifade edebildiğimiz günler başlıyor. Sürpriz ilan-ı aşklar olabilir. Aynı zamanda ben-merkezci ve aşırı talepkar davranışlar da sergilenebilir. İlişkiler alanında Venüs, Koç burcundayken genelde  “Kaçan kovalanır” cümlesindeki “kovalayan” olmayı tercih edecektir.  Venüs, Koç burcunda 31 Mart 2018’e kadar kalacak.

Merkür ve Venüs Koç burcundayken öfke ve sabırsızlıkla kalp kırmamaya dikkat etmeli, eğer kırgınlıklar yarattıysak özür dilemeyi bilmeliyiz. 

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar