BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Yarın Başak burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın etkisiyle duygusal hassasiyetimiz artıyor. İçten içe bazı korku ve endişelerimizi besleyebiliriz. Yanlış anlaşılmalar ve kafa karışıklıkları yaşanabilir. Hem kendimizi hem de başkalarını objektif olarak değerlendirmekte zorlanabiliriz.

Karşımızdaki kişiyi, hayal ettiğimiz gibi görmeye çalışıp, bazı olumsuz davranışlarını görmezden gelebileceğimiz gibi, tam tersine eleştirinin dozunu da arttırabiliriz. Yaşanan aksaklıklar ve olası antlaşmazlıklar yüzünden yargısız infaz yapmamaya özen gösterelim.

Hayallerimize sahip çıkarken gerçekleri göz ardı etmemek ve gerekli dengeyi kurmak önem taşıyor. Neyse ki, bu konuda Satürn gezegeni olumlu açısıyla bize aradığımız desteği veriyor.

Bu dolunay’ın etkisi ortalama olarak 17 Mart 2018’de Balık Burcunda gerçekleşecek Yeni Ay’a kadar devam edecek. Bu dönemde, 16 Şubat 2018 ‘de Kova Burcunda gerçekleşen Güneş tutulmasıyla başlayan bazı konularda, tamamlanmalar ve sonlanmalar yaşanabilir. Ayrıca hedeflerimizde de bazı değişiklikler yapma ihtiyacı duyabiliriz.

Bu süre içerisinde, sağlıklı bir yaşam için günlük hayatımızda gerekli düzenlemeleri yapabiliriz. Örneğin, aksattığımız sağlık kontrollerini tamamlayabilir veya zararlı alışkanlıklarımızdan kurtulmak için harekete geçebiliriz.

Bu arada, artan yaratıcılığımız ve hayal gücümüzden de yararlanalım. Özellikle önümüzdeki iki hafta boyunca mevcut yeteneklerimizi en iyi şekilde kullanmaya çalışalım. Tıpkı Henry Van Dylce’nin dediği gibi: “ Her ne yeteneğin varsa kullan. Sadece en iyi şakıyan kuşlar ötseydi ormanlar çok sessiz olurdu.”

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar