BAZI ŞEYLER PLANLANDIĞI GİBİ GİTMEYEBİLİR. (KOVA BURCUNDA YENİ AY)

Yeni Ay’lar yeni başlangıçlar yapmak için uygun zamanlardır. Önceden planladığımız bazı şeyleri bu dönemlerde hayata geçirebiliriz. Ancak, 25 Ocak’ta Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay’ın Uranüs’le kare açısı, beklenmedik bir çok gelişmeyi beraberinde getirebilir. Aniden alacağımız bir haber veya yaşayacağımız bir durum karşısında planlarımızı değiştirmek zorunda kalabiliriz.
Neyse ki Merkür- Mars altmışlığı bizim beklenmedik durumlarda hızlı bir şekilde düşünüp harekete geçmemizi kolaylaştırıyor. Aynı zamanda kısa sürede birçok işimizi başarıyla yapmamızı sağlayacak cesaret ve enerjiyi bize sunuyor. Venüs- Jüpiter altmışlığı ise yeni bir aşk veya ortaklık için bize göz kırpıyor.
Diğer yandan, Venüs- Mars kare açısının da etkisiyle, özellikle ikili ilişkilerimizde bazı konuları netleştirmek ve kontrol etmek ihtiyacıyla karşımızdaki kişileri fazlasıyla yorup zorlayabiliriz. Bu sebepten duygusal iniş-çıkışlarımızın farkında olmalı ve gereksiz tartışmalara sürüklenmemeye dikkat etmeliyiz.
Bu Yeni Ay’da açık fikirli olmak ve olumlu değişimlere hayatımızda yer açmak önem kazanıyor. Böylece bu dönemde yaşanacak beklenmedik gelişmeleri en iyi şekilde yönetebiliriz. Kova’daki Yeni Ay, bir çok konuda yaratıcı çözüm yolları bulmamızı da kolaylaştırıyor. Kötü alışkanlıklarımızı ve hoşlanmadığımız yanlarımızı terk edebiliriz. Sıra dışı ve başarılı bir biçimde yeni başlangıçlara adım atabiliriz. Yeni Ay’ın etkisi, 23 Şubat’ta Balık burcunda oluşacak Yeni Ay kadar devam edecek.