YARALARIMIZI SARMA ZAMANI (MERKÜR BALIK BURCUNDA)

Hayatımızda tekrara düşen bazı olaylar ve ardından yaşanan hayal kırıklıkları, aslında bize bir şeyleri işaret eder. Öğrenmemiz gerekenleri öğrenmemiz ve yolumuza devam etmemiz için bize ipuçları sunar. Bu konularda aradığımız yanıtları ise bazen okuduğumuz bir kitapta, izlediğimiz bir filmde bazense arkadaş sohbetlerinde geçen bir cümlede bulabiliriz. İç dünyamızla bağlantıda olmak ve kendimizi sürekli keşfetmeye çalışmak, bu işaretleri daha net görmemizi sağlıyor.
Merkür’ün 3 Şubat’ta Balık burcuna geçmesiyle beraber, iç dünyamızla temasa geçmek kolaylaşıyor. Bu fırsattan yararlanarak, bilinçaltımızın, tepkilerimizin, eğilimlerimizin ve korkularımızın daha fazla farkına varabiliriz. Bazı yaralarımızı sarmak ve şifalanmak için harekete geçebiliriz. En çok alınganlık gösterdiğimiz, sinirlendiğimiz, sürekli takılıp kaldığınız konuları veya kişileri yeniden değerlendirmek de bize fayda sağlayabilir.
Bu dönemde her türlü meditasyon tekniklerinin faydasını görebiliriz. Zaman zaman kendimizle başbaşa kalmak da bize iyi gelecektir. Merkür, 4 Mart’a kadar bu burçta kalacak. Sonra 17 Şubat’taki gerilemesiyle beraber, 16 Mart’ta yeniden Balık burcuna geçerek, bize yaralarımızı sarmamız için ikinci bir şans daha sunacak.