BAZI ŞEYLER GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMAYABİLİR (BALIK BURCUNDA DOLUNAY)

Hepimizin kendimize “Ben bunu hangi kafayla yaptım? O anda ne düşünüyordum? “ diye sorduğu zamanlar vardır. Bazen olayları olduğu gibi değil, görmek istediğimiz gibi algılarız. Beynimiz bizi inanmak istediğimiz şeyler konusunda ikna etmeye hazırdır.

14 Eylül’de Balık burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay’da olayları olduğundan farklı ve abartılı şekilde görmemize sebep olacak etkiler altındayız. Mars, Jüpiter ve Neptün zorlayıcı bir açı oluşturuyor. Bu etkiyle kendimizi ve karşımızdakini aldatma eğilimi gösterebiliriz. Bu yüzden her ne olursa olsun işin kolayına kaçma, büyük vaatlerde bulunma veya bunlara inanma risklerine karşı dikkatli olmakta fayda var. Düşünmeden harekete geçebilir, aşırı beklentiler içine girebiliriz. Bu da enerjimizi boşa harcamamıza ve hayal kırıklıkları yaşamamıza sebep olabilir. Kendimizi güvensiz ve kafası karışmış hissedebiliriz.

Neyse ki bu sırada Pluto gezegeni olumlu enerjisini bize gönderiyor. Gölge yönlerimizi görmemiz için bize fırsat sunuyor. Balık’taki Dolunay’da, derinlerde sakladığımız duygularımızı ve bilinçaltımızın bizi nasıl yönlendirdiğini daha iyi anlayabilme imkanına sahip oluyoruz. Bu dönemde korku ve güvensizliklerimizin gerçek sebeplerine ulaşma, bağımlılık ve kötü alışkanlıklarımızı tespit etme imkanı buluyoruz. Kişisel dönüşümümüzü sağlamak için gereken içsel rehberliğe sahibiz.

Etkisi ortalama iki hafta sürecek bu dönemin, her şeyi abartma ve olduğundan farklı algılatma potansiyeli içerdiğini unutmayalım. Aşırı iyimserlik veya karamsarlığa kapılmamaya dikkat edelim. Artan hayal gücümüz ve yaratıcılığımızı, kendimizi daha iyiye dönüştürmek amacıyla kullanalım. Görmek istediğimiz bir ortam yaratmak için Başak’ın hizmet aşkından, Balık’ın hayal gücünden yararlanalım.