BAŞAKLAR VE YÜKSELEN BAŞAKLAR 2024

Sevgili Başaklar, 

Bu yıl yeteneklerine, maddi kaynaklarına ve kişisel değerlerine odaklanıyorsun. Kariyerinde olumlu etkiler altındasın. Yeteneklerini başarıyla sergileyebilirsin. Bu yıl, ikili ilişkilerinde bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Yıl sonuna doğru bir evlilik veya ortaklık kararı alabilirsin. Uzak yerlere seyahat ve yeni eğitim fırsatları da karşına çıkabilir.

21 Ocak’ta Pluto’nun Kova burcuna geçişiyle beraber, sağlıklı bir yaşama odaklanıyorsun. Zararlı alışkanlıklarını terk edebilir ve kendine yeni bir beslenme düzeni oluşturabilirsin. Çalışma ortam ve koşullarında önemli değişiklikler olabilir. Kendi işini de kurabilirsin. 

26 Mayıs 2024’e kadar yaşama ve kendine dair yeni bakış açıları kazanabilirsin. Birçok alanda eğitim almak için harekete geçebilirsin. Eğitimlerin ve tanışacağın kişiler, vizyonu geliştirmende etkili olacaktır. Uzak yerlere seyahatlerin olabilir. İthalat, ihracat, yayıncılık ve akademik çalışmalar içindeysen, bu alanlarda başarı şansın artıyor. Bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, kariyerinde olumlu etkiler altındasın. Başarıların daha görünür hale gelebilir. Yeni iş teklifleri alabilirsin. Evlenebilirsin. Yeni girişimlerde bulunabilirsin. Hayatındaki otorite figürleri tarafından desteklenebilirsin.

25 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, maddi anlamda bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Harcamalarına biraz dikkat etmende fayda var. Ortaklıklarında veya eşinle paylaştığın kaynaklarda da bazı değişiklikler olabilir. Ortak işlerinde yoluna tek başına devam etme kararı da alabilirsin.

8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, ortak kaynaklar,miras, vergi, sigorta ve borç konuları gündeme gelebilir. İçgüdüsel bir istekle kendinde beğenmediğin yönlerini daha net görüp bunları değiştirmek isteyebilirsin. Kişisel değerlerini de sorgulayacağın bir döneme giriyorsun. Biriyle bütünleşme, bir olma ihtiyacını daha yoğun hissedebilirsin. Bu da duygusal ilişkilerinde daha fazla derinlik arayışına sebep olabilir. Detaylı inceleme gerektiren işlerde başarılı olabilir, psikolojik çalışmalardan fayda sağlayabilirsin.

2 Eylül-19 Kasım tarihleri arasında, yaratıcılığın dikkat çekebilir. Sanatsal çalışmalarında başarıların artıyor. Bu dönemde, çocuklarla olan ilişkilerin ve romantik ilişkin hayatını önemli bir şekilde etkileyebilir.

18 Eylül’de Balık burcunda oluşacak Ay tutulmasının etkisiyle, ikili ilişkilerin test ediliyor. Bu romantik ilişkilerin olacağı gibi iş ortaklıkların da olabilir. Eğer ilişkilerin güçlü ise daha fazla güçlenirken, zayıflamış ilişkilerin bitebilir.

2 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, yeni yeteneklerini keşfedebilir, hobilerini işe dönüştürebilirsin. Kişisel değerlerine sahip çıkmak ve özgüvenini arttırmak için güzel bir döneme giriyorsun.

Yıl boyunca, ilişkilere yaklaşım tarzını sorgulayacağın şeyler yaşayabilirsin. Hayatında etkili bazı yeni tanışmalar olabilir.