BAŞAK BURCUNDA YENİ AY

Yapmak istediğimiz bir çok şey için kendimizi hazır hissetmemize rağmen bir türlü nereden başlayacağımızı bilemediğimiz anlar vardır. Zaman zaman kafamızda uçuşan bir çok düşüncenin bizi yorduğunu ve işlerimizi yapmaktan alıkoyduğunu hissedebiliriz. 17 Eylül’de Başak burcunda oluşacak Yeni Ay’da hissedebileceğimiz bu tür duygular, bizim bir şeyleri organize etme ve planlama gücümüzü sınıyor. Bu sırada Satürn olumlu açısıyla bizi desteklerken, Merkür ile Jüpiter hedeflerimizi büyütme isteğimizi arttırıyor. Çalışmalarımızda büyük resmi de görebilmemizi sağlıyor. Tabii bu arada detaylara boş verip işin kolayına kaçma eğilimi de gösterebiliriz. Büyük resmi yakalamışken detayları da göz ardı etmeyelim.
Bu Yeni Ay sürecinde kendimizi bazı şeyleri abartırken bulabiliriz. Bu abartılı düşünceler, her şeyi bildiğimizi sanmamıza da sebep olabilir. Bu etkiler altında bizden farklı düşünen veya farklı yol izleyenlere hoşgörülü olmamız zorlaşabilir.
Etkisini ortalama iki hafta yoğun olarak hissedebileceğimiz Başak’taki Yeni Ay, sağlıkla ilgili konularda yeni gelişmeleri de beraberinde getirebilir.
Bu süreçten en iyi şekilde yararlanmak için;
Hedeflerinizi planlayın
Detay işlerinize öncelik verin
Esnek olmaya çalışın
Tartışmalardan kaçının
Farklı bakış açılarına da kulak verin.
Varsaymayın.
Aşırı iyimserlikten kaçının
Yaptığınız işlerin başkalarına da fayda sağlamasına ve hizmet etmesine önem verin.
Daha sağlıklı yaşam için adımlar atın.
Zararlı alışkanlıklarınızla vedalaşın.