16 ŞUBAT 2018-GÜNEŞ TUTULMASI VE BURÇLAR

Bazen yaşadığımız şu hayatı, trafikte ilerleyen arabalara benzetiyorum. Orada da gideceğin yeri belirlemezsen hiçbir yere varamıyorsun. İlerlerken aynı zamanda geriye de bakman gerekiyor. Her zaman gittiğin yoldan gitsen bile zaman zaman beklenmedik sebeplerden dolayı, yolunu değiştirmek zorunda kalabiliyorsun.

Güneş tutulmalarında da yollarımız değişmeye başlar. Yeni yollar keşfedilir. Doğum haritamızdaki konumuna göre farklı seçenekler önümüze serilir.

16 Şubat’ta Türkiye saatiyle 00:05’te Kova burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasında genel olarak olumlu etkiler altındayız. Yeni bir işe başlamak ve antlaşmalar yapmak için uygun fırsatları yakalayabiliriz. Ayrıca daha sağlıklı bir yaşam için hayatımızda gerekli düzenlemeleri yapabiliriz. Sevme ve sevilme isteğimiz artıyor. Aşk hayatımızda bir takım değişiklikler olabilir. Aniden evlilik kararları alınabilir. Aynı zamanda bilimsel ve teknolojik alanlarda da önemli atılımların gerçekleştiğini duyabiliriz.

Burcunuz ve Yükselen burcunuza göre potansiyel değişim alanlarına bakacak olursak;

Koç burcu: Yeni sosyal çevrelere girebilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsin. Orijinal fikirlerin ve yaratıcılığın artıyor. Hedef ve projelerinde değişiklikler ve yenilikler olabilir. Hayallerini gerçekleştirmek için aradığın desteği arkadaş gruplarından bulabilirsin.

Boğa Burcu: Kariyerinde yeni seçenekler seni bekliyor. Orijinal fikirlerini sunabileceğin, iletişiminin yoğun olacağı işlere yönelebilirsin. Bunları keyifle yönetebilir ve başarı sağlayabilirsin. Bu arada toplumsal statünde ve imajında değişimler olabilir.

İkizler Burcu: Üzerinde çalıştığın bir konuda uzmanlaşmak için uygun fırsatlar yakalayabilir ve gereken adımları atabilirsin. Uzak yerlere seyahatlerin olabilir. Yabancı kültürlerden kişilerle birarada bulunma veya yabancı kültürlerle ilgili çalışma yapma söz konusu olabilir.

Yengeç Burcu: Tutulmayla beraber miras, vergiler, borçlar, banka veya sigorta işleriyle meşgul olabilirsin. Eşinin veya ortağının paralarına ait konular gündemine taşınabilir. Yaşayacağın bazı olaylar karşısında içgüdüsel bir istekle, terk etmek istediğin yönlerini daha net görüp, bunları değiştirmek için harekete geçebilirsin.

Aslan Burcu: İkili ilişkilerinde bazı değişiklikler yaşanabilir. Şimdiye kadar konuşulmayan bazı konular, artık çözümlenmek amacıyla ortaya çıkabilir. Süregelen adli davaların netlik kazanabilir. Yeni ortaklıklar kurmak için atılımlar yapabilirsin. Evlilik kararı alabilirsin.

Başak Burcu: Günlük rutin işlerinde bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Sağlığına daha fazla özen gösterme kararı alıp, bunun için harekete geçebilirsin. Çalışma tarzında ve çalışma ortamında yenilikler olabilir. İşlerine daha orijinal ve yaratıcı bir bakış açısıyla yaklaşabilirsin.

Terazi Burcu: Çocuklarla ilgili konular gündemini oluşturabilir. Çocuk sahibi olmayı düşünebilirsin. Yeni bir romantik ilişkiye başlayabilir veya mevcut ilişkinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Sanatsal faaliyetlerinde artış görülebilir. Eğer sanatsal çalışmaların varsa daha yaratıcı ve orijinal fikirler üretebilirsin. Bu alanda da çocuklara yönelik çalışmalar yapabilirsin.

Akrep Burcu: Ailen ve geçmişinle ilgili bazı konular gündeme gelebilir. Yeni bir ev alım-satımı veya taşınma işleriyle uğraşabilirsin. Huzur ve güvenlik duyguları daha fazla önem kazanıyor. Bunun için hayatında değiştirmen gereken konuları saptayıp, gereken adımları kararlılıkla atabilirsin.

Yay Burcu: Kardeşlerinle, akrabalar ve komşularla kısacası yakın çevren ile ilişkilerinde bazı değişiklikler yaşanabilir. Birçok alanda eğitim alma isteği duyabilir ve bu konuda yeni başlangıçlar yapabilirsin. Kısa mesafeli yerlere seyahatlerinde artış yaşanabilir.

Oğlak Burcu: Sahip olduğun yeteneklerinin farkına varıp, mevcut kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak amacıyla harekete geçebilirsin. Kendi değerine sahip çıkmak ve bunu etrafındakilere de yansıtmak için güzel bir döneme giriyorsun. Maddi kazancını değiştirecek yeni fırsatlar yakalayabilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsin.

Kova Burcu: Hayatında yeni başlangıçlar yapabileceğin önemli bir döneme giriyorsun. Hayata yaklaşımında, kendini ifade tarzında ve fiziksel görünümünde bir takım değişiklikler yapma ihtiyacı duyabilirsin. Kendini keşfedip farkına varma ve kendini ortaya koyma fırsatların artıyor.

Balık Burcu: Bu tutulmayla beraber tüm yaşadıklarını ve deneyimlerini gözden geçirme ihtiyacı duyabilirsin. Çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçındığın konuları ele alma istek ve cesaretin artıyor. Üzerine düşen sorumlulukları üstlenip sorunlarının çözümü için harekete geçebilirsin.

Yüzümüzü güldürecek güzel değişimlerin olması dileğiyle.

Sevgiler

Işın Kemancı Işıklar