Balık Burcunda Ay Tutulması ( 16 Eylül 2016)

Gökyüzünde trafik çok yoğun ve hayatımıza değişiklikler ve dönüşümler getirmeye devam ediyor. Duygular dünyamızın gizemli gezegeni Ay , 16 Eylül 2016 tarihinde Türkiye saatiyle saat 21:55 ‘de Balık burcunda(24 derece 13 dakikasında) tutulacak. Etkisi en az 6 ay sürecek. Tutulma sırasında Dolunay, tüm ihtişamı ve güzelliği ile gecemizi aydınlatacak.

Bazen her günümüzün birbiriyle aynı olduğunu düşünürüz. Oysa yavaş yavaş hatta bazen ani bir şekilde öyle bir şey yaşamaya başlarız ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Astrolojik olarak tutulmalar, büyük enerjileri harekete geçirdiği için bu konuda önemli rol oynuyor. Bu enerjilerle hayatımıza yeniliklerin ve değişimin gelmesi hızlanıyor. Ay tutulmalarında ise bazı sonlanmalar yaşıyoruz. Israrla tutunmaya çalıştığımız ama hayatımıza artık katkısı olmayan şeyler sonlanmaya başlıyor. Diğer bir deyişle; Yeni Ay fazıyla ortaya çıkıp ilerleyen bazı şeyler elenmesi ve sonlanması Dolunay fazıyla yaşanıyor.

Bu dönemde kendimizi oldukça duygusal hissedebiliriz. Su elementi ( Yengeç, Akrep, Balık) vurgusu yüksek kişiler bu duygusallığı daha yoğun ve melankolik bir şekilde tecrübe edebilirler. Dengemizi elimizden geldiğince korumaya çalışıp bazı şeylere veda edip yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Tutulmanın Balık burcunda olması bırakma ve aynı zamanda şifalanma vurgusunu arttırıyor.

Her sonlanma yeni bir başlangıcı doğurur. Her başlangıç, hayat yolculuğumuzda bize hizmet edecek tecrübeleri beraberinde getirir. Tecrübelerimizle büyür ve gelişiriz. Güzel başlangıçlara adım atmamız dileğiyle.

Sevgilerimle
Işın Kemancı Işıklar