AKREP’TE DOLUNAY

19 Mayıs’ta Akrep burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Akrep burcu içinde büyük bir güç barındırır. Oysa sahip olunan gücün nasıl kullanılacağını bilmek bir farkındalık gerektirir. Hepimizin karanlık bir yanı vardır ve bunlar bizi zaman zaman yönetir. Farkında olmadan bu yanımızı karşımızdaki kişiye de yansıtırız. Bu yönümüzü keşfetmeye ve kabullenmeye başladığımız andan itibaren ise karanlık yavaş yavaş aydınlığa dönüşür.
Her ne kadar bu Dolunay’da, Merkür karşıtlığı sebebiyle, duygularımızı kontrol etmekte zorlansak da Pluto karanlık yanımızı keşfedebilmemiz için destekleyici enerjisini bize sunuyor. Derin duygusal ihtiyaçlarımızı ve korkularımızı belirleyip gücümüzü, yaralarımızı sarmak için kullanabiliriz.
Venüs’ün Boğa’da olması sebebiyle daha kalıcı ve sağlam ilişkilere odaklanıyoruz. Bu yüzden de bu dönemde yakın ilişkide olduğumuz kişilere hangi gölge yönlerimizi yansıttığımızı veya onların en çok hangi tavırlarından rahatsızlık duyduğumuzu sorgulamaya başlayabiliriz. Bu kendini keşfetme yolculuğunda, konusunda uzman bir kişilerden de destek alabiliriz.
Dolunay’ın etkisini yoğun olarak ortalama 2 hafta boyunca hissedebiliriz. Bu süre içerisinde manipülatif ve ben-merkezci tavırlarımıza karşı dikkatli olalım. Bunun yerine kendimizi kontrol edebilmek için neler yapabileceğimize odaklanmak yerinde olacaktır.