MARS YENGEÇ BURCUNDA

Mars 16 Mayıs’ta Yengeç burcuna geçiyor. 2 Temmuz’a kadar bu burçta kalacak. Mars Yengeç burcundayken bilinçaltımızdaki bazı enerjiler su yüzüne çıkar. Bu yüzden özellikle Satürn, Pluto ve Jüpiter gerilemesinin devam ettiği bu dönemde, bu enerjiyi etkili bir şekilde kullanma şansını yakalıyoruz. Geçmişimizden gelen veya bilinçaltımızın etkisiyle sergilediğimiz davranış şekillerimizi iyileştirmek veya terk etmek için Mars’ın Yengeç’teki enerjisini kullanabiliriz. Duygusal ihtiyaçlarımızın neler olduğunu ve bu ihtiyaçlarımız için neler yaptığımızı sorgulayabiliriz. Bu konuda bize yakınımızdakiler de ayna tutabilir.

Bu dönemde evde ve ailemizle daha fazla vakit geçirmek isteyebiliriz. Aynı zamanda evimizi, yaşadığımız çevreyi istediğimiz şekilde düzenlemek ve değiştirmek için harekete geçebiliriz. Taşınabiliriz. Yeni bir ev alım-satımı olabilir.

Ancak tüm bu konularla ilgilenirken karşımızdakilerin bakış açılarına da saygı duymaya özen göstermeliyiz. Çünkü fikir ayrılıkları sebebiyle kolaylıkla çatışmalara girebiliriz. Tepkilerimizin bilincinde olmak önem taşıyor.