26 EYLÜL TERAZİ’DE YENİ AY

“En iyi ve en güvenli şey, hayatınızda bir denge kurmak, etrafımızdaki ve içimizdeki büyük güçleri tanımaktır. Bunu yapabilir ve bu şekilde yaşayabilirseniz, gerçekten bilge bir adamsınız.” Euripides


26 Eylül’de saat 00:56’da Terazi burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Bu Yeni Ay’da Terazi’nin adalet ve denge arayışı, Başak’taki Venüs ve Merkür’le birleşince, ilişkilerimizi ve kendimizi yenileyip dengeleme şansını buluyoruz.
Gerileyen Merkür dönemleri, bir çok şeyi ayrıntılı bir biçimde gözden geçirmek için ideal zamanlardır. Yeni Ay’da, Venüs ve Merkür’ün Pluto ile olumlu açısı da kendi değerlerimizi, yeteneklerimizi, maddi kaynaklarımızı ve ilişkilerimizi derinlemesine değerlendirme fırsatını bize sunuyor. Gerileme sonrası harekete geçmek için özellikle bu alanlarda neler yapabileceğimize odaklanabiliriz. Venüs-Neptün karşıtlığı da, sevgimizi ifade etme şeklimizi test ediyor. Bazı şeylerin sadece sözde kalıp kalmadığını görebileceğimiz günlerdeyiz.
Denge vurgusunun yüksek olacağı bu 15 günlük dönemde, Koç burcundaki Jüpiter, enerjimizi ve iyimserliğimizi arttırıp bazı şeyleri abartmamıza sebep olabilir. Bu sebepten dolayı, tutamayacağımız sözler vermemeye ve anlık kararlarla yeni başlangıçlar yapmamaya çok dikkat edelim. Yüksek enerjimizi akıllıca kullanmak önem taşıyor.
Bu dönemde yurdumuzda, vergi artışları, işletmelerle ilgili yeni kurallar, yeni yasalar, özellikle kadınlara ve çalışanlara yönelik hak ve adalet konuları gündeme gelebilir. Fanatik eğilimlerden kaynaklanan sorunlar yaşanabilir.