DAHA İYİ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAMA ADIM ATABİLİRİZ (BAŞAK BURCUNDA YENİ AY)

“Kimse geçmişe gidip, yeni bir başlangıç yapamaz ama herhangi biri şimdiden başlayarak yepyeni bir son gerçekleştirebilir. ”

Carl Bard

27 Ağustos saat 11:18’de Başak burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Yapılacak işlerimize odaklanmanın ve daha bir sağlıklı yaşam için harekete geçmenin tam zamanı:)
Bu dönemde, Mars’ın güçlü enerjisi, enerjimizi harcadığımız alanları bize sorgulatacak. Bizi motive eden şeylerin yanı sıra hayatımızdaki enerji vampirlerini de belirlemek için güzel bir dönemdeyiz. Bu arada, Venüs, Satürn ve Uranüs çekişmesi de biraz rahatımızı kaçırıp bazı şeyleri eleyerek, odaklanmamız gerekenlere yönelmemizi sağlıyor. Değişim için adımlar atmaya bizi zorluyor. İlişkilerimizde ve kariyerimizde de ne kadar esnek olabileceğimizin test edileceği bir dönemdeyiz.
Değişimle beraber, Merkür-Mars üçgeni de hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmemizi destekliyor. Yeni olasılıkların farkına varabilir, düşüncelerimizi başarılı bir şekilde ifade edebiliriz. Bu dönemde detaylara odaklanmak da kolaylaşıyor. Planlarımızı gözden geçirmek ve yapılacaklar listesi oluşturmak için bu olumlu etkiden yararlanabiliriz.
Başak’taki bu Yeni Ay’da kendimizi zaman zaman stresli hissedebiliriz. Sindirim sistemi rahatsızlıkları görülebilir. Beslenme düzenimiz başta olmak üzere bazı alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekebilir. Her açıdan daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için yapabileceklerimize odaklanıyoruz.
Ülkemizde ise ulaşım, yayıncılık, medya, gazeteciler, üniversiteler, öğretmenler ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ekonomi yine gündemde kalmaya devam edecek. Önümüzdeki 15 gün boyunca harcamalarımıza da dikkat edelim. Düşünmeden para harcama eğilimimiz artıyor.