BOĞA BURCU

20 Nisan’da Güneş, Boğa burcuna geçiş yapıyor. Dayanıklı, pratik, gerçekçi, güvenilir, sakin, sadık ve sahiplenici olan Boğa burcu bulunduğu her yerde güzellik ve konfor arar. Sevginin ve güzelliğin tanrıçası Venüs tarafından yönetilen Boğalar, yaratıcı ve sanatsaldırlar. Kalıcı şeylere önem verirler.

Bir Boğa oldukça inatçı ve sabit fikirli olabilir. Ancak genelde inatçı olduğunu kabul eden Boğa burcunu bulmak zordur.

Boğa burcu, yeni bir şeyleri başlatmaktan ziyade sabrı ve kararlılığıyla ile başlayan bir şeyin sağlamlaştırılmasında önemli rol oynar.

Tüm burçların içinde en fiziksel olanıdır. Duyuları çok geliştiği için bir ortamın kokusu, bir kumaşın yumuşaklığı veya bir yemeğin lezzeti onun tercihlerini belirler. Örneğin, şık ve zarif bir restaurantta lezzetli bir şeyler yemek veya hoş kokulu bir ortamda olmak onu mutlu edecektir.

Boğalar parayı sever. Bunun sebebi, onlar için hayatlarında maddi ve manevi güvencenin çok önemli olmasıdır. Risk almayı sevmezler. Bu yüzden de kendini güvende hissettiğinde değişim istemez ve bu şekilde yıllarca kalabilir. Bu da değişim korkusunu beraberinde getireceği için Boğa’nın bazı fırsatları kaçırmasına sebep olabilir. (Gerçi artık Uranüs 7 yıl boyunca Boğa burcunda olacağı için yerinden kıpırdamayan Boğa pek kalmayacak.)

Bu burcun sakinliği sizi yanıltmasın. Her ne kadar sabırlı ve sakin bir yapıya sahip olursa olsun, eğer güvenliğinin tehdit edildiğini düşünüyorsa veya o bardak çoktan dolup taşmışsa öfkesiyle kırmızı pelerin görmüş bir Boğa’ya dönüşecektir.

Boğa burcu kendine, sahip olduğu yeteneklere ve kaynaklara güvenip bu dünyada huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşayacağı bir yapı oluşturmalıdır.