YILIN İLK GÜNEŞ TUTULMASI BİZE NELER GETİRECEK?

Yılın ilk Güneş Tutulması, 6 Ocak’ta Oğlak burcunda saat 04:42 ‘de gerçekleşecek. Aynı gün Uranüs gezegeni de ileri hareketine başlıyor. Kader çarkının dönmeye başladığı ve hayatımızda birçok değişimlerin gerçekleşeceği bir yıla adım atmış bulunuyoruz.
Bizden değişmemizi ve artık eski yaklaşım tarzımızı terk etmemizi talep eden bir sürece giriyoruz. Bu yüzden bu dönemde, yapmak istediğimiz bazı şeylerin engellendiğini veya istediğimiz şekilde ilerlemediğini düşünebiliriz. Her zamanki bakış açımız ve yaklaşımımızla sorunlarımıza çözüm bulmakta zorlanabiliriz. Sorumluluklarımızda artış yaşanabilir. Biraz soluklanıp, değişim ve dönüşüm içerisinde olduğumuzu bilerek, esnek olmaya çalışmak bize avantaj sağlayacaktır.
Bu arada tutulma sırasında gerçekleşecek Satürn- Neptün olumlu açısı, başta yaratıcılık ve sanatsal alanlar olmak üzere birçok işimizi yapılandırmamızı destekliyor. Yeni bir işe başlamak veya mevcut işimizi büyütmek için harekete geçebiliriz. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için gereken disiplin ve sabrı kendimizde bulabiliriz.
Bu tutulmanın etkisi ortalama 6 ay boyunca devam edecek.
Yükselen burçlarımıza göre en çok etkileneceğimiz alanlara bakacak olursak;
Yükselen Koçlar, kariyer ve toplumsal statünü yeniden yapılandıracağın bir döneme giriyorsun.
Yükselen Boğalar; üzerinde çalıştığın bir konu üzerine uzmanlaşmak için yeni adımlar atabilir, eğitimlere başlayabilirsin.
Yükselen İkizler; miras, vergiler, borçlar, banka veya sigorta işleriyle meşgul olabilirsin. Eşinin veya ortağının paralarına ait konular gündeme taşınabilir.
Yükselen Yengeçler; ikili ilişkilerinde( romantik ilişkilerin, iş ilişkilerin vs) bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Yeni ortaklıklar kurabilirsin.
Yükselen Aslanlar; günlük işlerin ve çalışma ortamındaki sorumluluklarında artış görülebilir. Bu konularda kendini biraz baskı altında hissedebilirsin.
Yükselen Başaklar; yeni bir aşka yelken açabilir veya mevcut ilişkinde olumlu gelişmeler yaşayabilirsin. Çocuk sahibi olabilirsin.
Yükselen Teraziler; ev ve aile ihtiyaçlarına yönelik konularda, sorumlulukların artabilir. Geçmişine dair bazı konularla yüzleşmen gerekebilir.
Yükselen Akrepler; kardeşlerin, akrabaların veya komşularınla ilişkilerinde değişiklikler yaşanabilir. Günlük hayatını yeniden organize etme ihtiyacı duyabilirsin.
Yükselen Yaylar; kendine yeterince değer verip vermediğini, kendi değerini nelere dayandırdığını, gelirini arttırmak için yeteneklerini en iyi şekilde nasıl kullanman gerektiğini sorgulayabilirsin.
Yükselen Oğlaklar, uzun dönemli planların için gereken adımları atabilirsin. Kendini daha iyi tanımana ve ifade etmene neden olacak kişilerle tanışabilirsin.
Yükselen Kovalar; seni hareketsiz bırakan ve yoran konuları tespit edebilir ve bunları çözümlemek için harekete geçebilirsin. Bunlarla yüzleşebilecek gücü kendinde buluyorsun.
Yükselen Balıklar; uzun vadeli hedeflerin için girişimlerde bulunabilirsin. Arkadaşlıklarını ve içinde bulunduğun sosyal gruplarla ilişkilerini yeniden değerlendirmen gerekebilir.