YEPYENİ KARARLARLA YENİ YILA GİREBİLİRİZ ( 19 ARALIK İKİZLER’DE DOLUNAY)

19 Aralık’ta İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Yeni yıla girerken, Jüpiter’in etkisiyle bizi biraz rahatlatıyor. Özellikle yılın bu son günlerinde durup hayatımızı değerlendirmek için güzel bir dönemdeyiz. Venüs gerilemesinin de başlayacağı bu süreçte, kişisel değerlerimize, ilişkilerimizden ve hayattan beklentilerimize kolaylıkla odaklanabiliriz. Daha büyük düşünme ve bazı şeylere farklı bir bakış açısıyla bakma şansına sahibiz. İyimserliğimiz, cömertliğimiz ve hoşgörümüz artıyor. Daha önce fark edemediğimiz veya cesaret edip değerlendiremediğimiz bir takım fırsatları da değerlendirmek için harekete geçebiliriz.
Bu Dolunay’da Merkür ve Uranüs etkisi, bize beklenmedik güzel haberler getirebilir. Uzun zamandır görüşemediğimiz kişilerle buluşabiliriz. Eski aşklar yeniden gündeme gelebilir. Bazı dargınlıklar veya ayrılıklar da son bulabilir. Merkür-Kayron etkisi ise çözümlememiz gereken duygusal acılarımıza dikkat çekiyor. Neptün gezegeni de yaralarımızın sarılmasında bizi destekliyor.
Dolunay’ın hemen ardından, 24 Aralık’ta gerçekleşecek Satürn-Uranüs karesinin getireceği beklenmedik ani değişimler, hayata bakış açımızı etkiliyor. Daha önce düşünmediğimiz bir takım konularla ilgilenebiliriz. Hem finansal alanda hem de ilişkiler alanında gizli kalan bir çok şey de ortaya çıkabilir. Yeni hedef ve kararlarla 2022’ye girebiliriz. Bu süreçte esnek davranmak ve yeni fikirlere açık olmak bize çok şey kazandıracaktır.