YENİDEN BAŞLAMAK İÇİN ASLA ÇOK GEÇ DEĞİLDİR

5 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşen Ay tutulması, sıkı sıkıya bağlı olduğumuz bazı şeyleri terk etmemizi destekleyen enerjiler gönderiyordu. Şimdi de 20 Temmuz’da Yengeç burcunda oluşacak Yeni Ay’ın Satürn ile karşıt açısı “ Hadi daha ne bekliyorsun? Hayatında yeniye yer aç! “ diye adeta bağırıyor. Bizi sıkıştırıyor. Artık işe yaramayan şeylerin hayatımızdan çıkmasına sebep olacak olaylar zincirini tetikliyor. Aynı zamanda sorumluluklarımızı yerine getirmeye ve kaçtığımız şeylerle bizi yüzleşmeye zorluyor. Kısacası sığındığımız güvenli limanlarda fırtına çıkartıyor.
Aslında Yeni Ay’ın bu zorlayıcı etkisi, yaşadığımız duygusal çalkantıların sebebini daha iyi anlamamızı ve bunları dengelemek için neler yapabileceğimizi bulabilmemiz için bize fırsatlar sunuyor.
Bazıları mutsuzluk sebebimiz olsa da yıllar içerisinde kendimize yarattığımız duvarları yıkmak hiç kolay değil. Bunların bazılarının farkında bile olamayabiliriz. O duvarları yıkmaktansa kendimize acımak ve üzüntülere sığınmak, daha aşina olduğumuz bir yol olabilir. Gözlerimizi çözüm bulmaya çevirdiğimizde ise her ne kadar sancılı bir süreçten geçsek de eninde sonunda başarıya ulaşıyoruz. Mantık ve duygu el ele verdiğinde tünelin sonunda ışık da görünüyor.
Bu süreçte, 22 Temmuz’da Aslan burcuna geçecek Güneş ve Koç’taki Mars enerjisi, bize ihtiyacımız olan cesareti ve özgüveni sunuyor. Yaşadıkça hiç durmadan deneyimlediğimiz Yeni Aylar ve Dolunay’lar ise yeniden başlamak için hiçbir zaman geç kalmadığımızı bize hatırlatıyor.