TUTULMALARA DOYMUYORUZ              ( OĞLAK’TA AY TUTULMASI-5 TEMMUZ 2020)

Bu yıl tutulmalara doymuyoruz. Her şey bizi 21 Aralık’tan itibaren gireceğimiz yeni çağa hazırlıyor. Şimdiye kadar iki adet Ay Tutulmasını ve 1 adet Güneş Tutulmasını geride bıraktık. Hayatımızdaki bazı değişimleri hemen, bazılarını ise geriye baktığımızda anlayacağımız bir dönemden geçiyoruz. 5 Temmuz’da Oğlak burcunda bir Ay tutulması daha gerçekleşiyor. Bu tutulmanın etkisiyle sıkı sıkıya bağlandığımız ve kalıcı kılmaya çalıştığımız bazı şeyleri geride bırakabiliriz. Hayatımızda özellikle güç ve statü olarak kabul ettiğimiz işler veya kişilerle ilgili bir takım değişiklikler yaşanabilir. Uranüs’ün tutulmadaki etkisine bakacak olursak, bu değişikliklerin çoğunun beklenmedik bir şekilde gerçekleşebileceğini söyleyebilirim. Gerilemekte olan Merkür de bize yarım kalmış bazı işler, görüşmeler veya tekliflerle ilgili sürpriz haberler getirebilir.
Bu tutulma, iş hayatı, toprakla ilgili konular( ev, arsa, tarım alanları, ülke sınırları vs.) ve ticari ilişkiler başta olmak üzere birçok alanda hayatımızda değişim rüzgarları esiyor. Tutulmanın etkisi 30 Kasım’a kadar sürecek.
Yükselen Burcumuza göre tutulmanın etkilerine bakacak olursak;
Yükselen Koçlar: Kariyerin başta olmak üzere hayatında bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Bu değişikliklerde, hayatındaki otorite figürleriyle yaşayacakların da etkili olabilir. Başarılarını gösterme ve takdir toplama potansiyelin artıyor. Ancak bazı şeyler planladığın gibi gitmediğinde ani tepkilerde bulunmamaya ve öfkeni kontrol etmeye dikkat etmelisin.
Yükselen Boğalar: Üzerinde çalıştığın bir projeyi veya bir eğitim programını verimli bir şekilde tamamlayabilirsin. Uzayan bir adli bir davan varsa bu davan sonuçlanabilir. Hayata bakış açını değiştirecek bazı kişilerle tanışabilir veya bazı olaylar deneyimleyebilirsin. Uzak yerlere seyahatlerin artabilir.
Yükselen İkizler: Eşinin veya ortağının paralarına ait konular, sigortalar, vergiler, borçlar ve yatırımlar yeniden gündeme gelebilir. Bu süreçte eline toplu para geçebilir. Mevcut borçlarını da yeniden yapılandırma gereği duyabilirsin. Diğer yandan, kazancını arttırmak için yeni fikirler üretebileceğin bir dönemdesin.
Yükselen Yengeçler: Romantik ilişkilerin, iş ortaklıkların başta olmak üzere tüm ikili ilişkilerin test ediliyor. Güçlü ilişkilerin daha da güçlenirken, zayıflamış ilişkilerin bitişi söz konusu olabilir. Kendi ihtiyaçların ile yakın ilişkide olduğun kişilerin ihtiyaçlarını fark edip dengeyi kurmak için gereken adımları atabilirsin.
Yükselen Aslanlar: Günlük işlerinde, çalışma ortamında veya çalışma koşullarında bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Plan ve projelerini başarıyla tamamlayabilirsin. Sağlığına daha fazla özen gösterebilir, beslenme düzenini değiştirebilirsin. Zararlı alışkanlıklarından kurtulma kararı alabilirsin.
Yükselen Başaklar: Romantik ilişkilerin ve arkadaşlıkların test ediliyor. Hayatındaki kişileri yeniden değerlendirme ihtiyacı duyabilirsin. Bazı ilişkilerinde sonlanmalar yaşanabilir. Çocuk sahibi olma veya çocuklarla ilgili bazı konular gündeme gelebilir.
Yükselen Teraziler: Evine veya kariyerine ait bazı işlerini tamamlayabilirsin. Üzerinde çalıştığın bir projeden de başarılı sonuçlar alabilirsin. Bu arada yalnız kalma isteğin artabilir. Kendine yeni bir yol belirleme ihtiyacı duyabilirsin. Bu dönemde verdiğin kararlarda seni destekleyecek fırsatlar yakalayabilirsin.
Yükselen Akrepler: İletişim trafiğinde ve seyahatlerinde artış yaşanabilir. Gündemini birçok evrak işi ve antlaşmalar meşgul edebilir. Beklenmedik haberler alabilir ve günlük rutin işlerini değiştirmek zorunda kalabilirsin. Esnek olmaya dikkat etmelisin. Bir eğitim programını verimli bir şekilde tamamlayabilir ve yeni eğitimlere başlayabilirsin. Farklı bakış açıları kazanacağın bir dönem olacak.
Yükselen Yaylar: Finansal anlamda bazı değişiklikler yapmak zorunda kalabilirsin. Yüklü bir ödemeni bitirebilir veya yeni bir ödeme planı oluşturabilirsin. Harcamalarına biraz dikkat etmende fayda var. Kendine gerçekten hak ettiğin değeri verip vermediğini ve değiştirmen gereken yönlerini değerlendirip bu doğrultuda yeni kararlar alabilirsin.
Yükselen Oğlaklar: İmajını ve hayata yaklaşım tarzını değiştirme zamanının geldiğini düşünebilirsin. Bu doğrultuda artık bazı eğilim ve alışkanlıklarını geride bırakabilirsin. Kendi sınırlarını yeniden çizme ihtiyacı duyabilirsin. Bu arada başkalarının da sınırlarına saygı duymayı ihmal etmemelisin. Evliliğin başta olmak üzere tüm yakın ilişkilerini sorgulayacağın bir dönem olabilir.
Yükselen Kovalar: Biraz iç dünyana dönüp dinlenme ve ruhunu yenileme ihtiyacı duyabilirsin. Fiziksel ve duygusal anlamda kendini değerlendirmek için uygun bir döneme giriyorsun. Hayatında bazı özel hatta gizli kalmış konuların açığa çıkması söz konusu olabilir. Kariyer alanında da üzerinde çalıştığın projelerde istediğin sonuçlara ulaşabilirsin.
Yükselen Balıklar: Yaratıcılık gerektiren işler başta olmak üzere el attığın her konuda başarılı sonuçlar elde edebilirsin. Bu dönemde çok yoğun olsan da işlerini tamamlayacak enerjiyi kendinde buluyorsun. Bazı işlerini düzenlemek için başkalarıyla işbirliği yapmak da seni rahatlatacaktır. Böylece kendini stresli hissettiğin durumlarda biraz soluklanma şansı yakalayabilirsin.