YENGEÇ BURCUNDA YENİ AY

Yeni yolculuklara çıkabilmek için bazı şeyleri geride bırakabilmek gerekir. Bunu bazen biz yapamazsak da hayat bir şekilde şartları zorlayarak bizim adımıza yapıyor. 10 Temmuz’da Yengeç burcunda oluşacak Yeni Ay’da Pluto’ nun dönüşüm yaratan etkisi, hayatımızdan çıkarmamız veya dönüştürmemiz gereken konuları ortaya çıkartıyor.
Etkisi 15 gün sürecek bu dönemde, en çok hangi alanda kendinizi sıkışmış ve zorlanıyor hissettiğinize dikkat edin. Çünkü artık, bu alandaki korkularınızla yüzleşmeniz, bazı şeyleri kabul etmeniz, bazı şeyleri terk etmeniz ve başka türlü düşünmeniz gerekebilir. Yengeç’teki Yeni Ay’da bunlar bir alışkanlığımız, bağımlılığımız, ev ve aile yaşantımıza yönelik konular olabilir. Odağımız özellikle ailemiz, vatanımız ve duygusal güvenliğimiz oluyor.
Bu süreçte kendinizi fiziksel olarak çok yorgun hissedebilirsiniz. Kontrolü kaybetme korkusuyla kendinizi ve başkalarını çok zorlayabilir, şüpheci ve takıntılı tavırlar sergileyebilirsiniz. Bu eğilimler etrafınızdaki kişilerin sizden uzaklaşmasına ve bazı ilişkilerin bitmesine neden olabilir. Her ne kadar Yeni Ay’da Uranüs’ün de dokunuşuyla Venüs ve Mars birlikteliği, ilişkilerde sürpriz başlangıçlar getirse de bazı ilişkilerde çatışmalar ve bitişler artıyor.
Yeni başlangıçları tetikleyen ve farkındalığımızı arttıran etkiler altındayız. Hissedeceğimiz duygu yoğunluğunu krizlere değil de çözümlere yöneltebilirsek, İkizler’ deki Merkür, Jüpiter’le beraber bize güzel fırsatlar getiriyor. Eğer motivasyonunuzu yüksek tutabilirseniz, Yeni Ay’daki bu güçlü enerjiler isteklerinizi başarma şansını artıyor. Neptün ve Pluto, korkularımızı, takıntılarımızı aşabildiğimizde yapabileceklerimiz konusunda bize ilham veriyor.
10 Temmuz’da gerçekleşecek Yeni Ay’da ülke güvenliğine daha fazla odaklanmamızı gerektirecek konular gündeme gelebilir. Bu konuda korkularımız artabilir. Uluslararası antlaşmalar ve ilişkilerde tansiyon yükseliyor. Kadınlara yönelik yaşanan tüm sorunların daha fazla konuşulacağı günlerdeyiz. Bankacılık sistemi başta olmak üzere finansal alanda bazı yeni düzenlemeler olabilir.
Dünya genelinde de baskı yaratan tüm konularda otoriteye karşı halk ayaklanmaları artıyor. Gizlenen bazı konular ortaya çıkabilir.