YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

Görmezden geldiğimiz, körü körüne inandığımız bazı konuları, bize sorgulatacak bir Ay tutulması yaklaşıyor. 26 Mayıs’ta saat 14:20’de Yay burcunda gerçekleşecek bu tutulma da hayatımızdaki kalıplaşmış bazı fikir ve inanışların doğruluğu sarsılabilir.
Bu dönemde daha çok soru soruyor ve yanıtları mantığımıza oturtmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda her şeyden önce kendimize dönüp, kendimizle yüzleşmemizi sağlayacak etkiler altındayız. Tutulma’ da Satürn, hayatımızın hangi alanında olgunlaşmamız gerektiğine işaret ediyor. Uranüs ise beklenmedik sonlanmalarla yeni bir hayat felsefesine yol açıyor.
Hayatımızı daha iyi yaşayabilmek için seçeneklerimizi fark etmemizi sağlayacak bu tutulma döneminde, yeniliğe açık olmak ve objektif olabilmek bize çok şey kazandırabilir. Neptün ve Mars’ın olumlu etkileriyle, hayallerimizi gerçekleştirebilme şansına sahibiz. O yüzden bugünlerde ne dilediğimize ve gerçekte ne istediğimize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Önsezilerimizi de dinlemeyi ihmal etmeyelim.
Balık burcundaki Jüpiter’in etkisini yoğun hissedeceğimiz bu tutulmada, skandallar, şişirilmiş haberler duyulabileceği gibi gizlenen bazı şeyler de ortaya çıkabilir. Adalet sistemine, yayıncılığa, üniversitelere, eğitim-öğretim sistemine ait bazı konular, gündemi meşgul edecek gibi gözüküyor. Sağlık alanında çalışanlar başta olmak üzere tüm çalışan kesimi ilgilendirecek bazı yeni düzenlemeler yapılabilir. Ay tutulmasının etkisi, ortalama olarak 19 Kasım ‘a kadar sürecek.