SEVGİNİZİ NASIL İFADE EDERSİNİZ?

Herkesin kendine ait bir sevgi dili vardır. Gary Chapman’ın” 5 Sevgi Dili” isimli kitabında belirttiği gibi, kimimiz onaylanma sözcükleri duymak isterken kimimiz kaliteli zaman ayrılmasını önemsiyor olabiliriz. Karşımızdakinin sevgi dilinin bizimle aynı olmasını beklediğimizde ise ilişkilerimizde bazı sorunlar yaşıyoruz. Venüs gezegeninin 2 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle beraber, bu eğilimimiz daha fazla artabilir. Bir de Merkür gerilemesi üzerine eklenince, ilişkilerimizde yanlış anlaşılmalardan ve varsayımlardan kaynaklanan problemler yaşayabiliriz.
Venüs 27 Haziran’a kadar Yengeç burcunda kalacak. Bu dönemde yaşayacağımız duygusal çalkantılar, kendimizi güvensiz hissettiğimiz konuları ve görmezden geldiğimiz duygusal ihtiyaçlarımızı sorgulamamıza sebep olabilir. Ailemizle kurduğumuz ilişkileri de bu anlamda değerlendirmek için uygun bir dönemdeyiz.
Venüs Yengeç’teyken, evimize ait her türlü güzelleştirme çabalarımızda destekleniyoruz. Sevdiklerimizle keyifli zamanlar geçirebiliriz. Kuracağımız güzel sofralarla sevgimizi gösterme isteği duyabiliriz. Ancak bu dönemde yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmenizi öneririm. Duygusal sorunlarla tetiklenen aşırı yeme-içme eğilimi yaşanabilir.